Pamětní medaile byly slavnostně předány | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Pamětní medaile byly slavnostně předány


Ve středu 27. října 2010 předal starosta města Lanškroun Ing. Martin Košťál na lanškrounském zámku pamětní medaile města šesti osobnostem z různých oblastí. Jednotliví ocenění byli krátce přestaveni. Medaile byly uděleny těmto osobnostem: Ireně Kuncové, Ing. Rudi Janischovi a Gerhardu Müllerovi za rozvoj česko-německých vztahů mezi krajany a městem Lanškroun, dále Jiřímu Kollertovi a Daliboru Matějíkovi za významné přispění k rozvoji Lanškrouna a Lanškrounska a Ing. Jozefu Svetlíkovi za propagaci města v rámci činnosti v radioklubu OK1KTW.

Nejen ti, co byli oceněni, přijali pozvání na koncert Smetanova tria, který se uskutečnil k 92. výročí vzniku samostatného Československa.
Smetanovo trio, které vystoupilo v tradičním složení: Jitka Čechová – klavír, Jana Vonášková-Nováková – housle a Jan Páleníček - violoncello, získalo již mnohá ocenění, jako např. BBC MUSIC MAGAZINE AWARDS 2007 v oblasti komorní hudby, DIAPASON D’OR září 2006, BBC MUSIC MAGAZINE 3x CD měsíce - srpen 2005, září 2006, prosinec 2008. Smetanovo trio založené v roce 1934 legendárním českým klavíristou Josefem Páleníčkem, patří k nejprestižnějším českým souborům současnosti. Je pravidelným hostem významných pódií doma (Pražské jaro, Janáčkův máj, Moravský podzim, Concentus moraviae, Malostranské komorní slavnosti) a v zahraničí (Francie, Německo, Švýcarsko, Velká Británie, Itálie, Slovinsko, Chorvatsko, Japonsko, Brazílie).
Kontakt:

Drahomíra Lišková
Referentka kanceláře starosty a tajemníka
drahomira.liskova@mulanskroun.cz
465 385 226


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 1. 11. 2010 10:23
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: Město Lanškroun (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Územně samosprávní celek
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.