Otevření Slovácké galerie vín v Kyjově | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Otevření Slovácké galerie vín v Kyjově


Od poloviny dubna letošního roku byla nově otevřena Slovácká galerie vín pod kyjovskou radnicí. Vína uložená ve Slovácké galerii jsou určena k propagaci a podpoře kvalitních a poctivých vinařů a vinařství v regionu, kde má víno a jeho výroba svoje nezastupitelné místo již po staletí.

Slovácká galerie vín je reprezentativní vinotéka s nabídkou degustací a prodeje vín z vybraných vinařství výhradně Slovácké vinařské podoblasti s důrazem na kyjovský region. Široká veřejnost má možnost ochutnat ta nejlepší vína z regionu na jednom místě s odborným výkladem zkušeného sommeliera.

„Vybrali jsme 18 kvalitních vinařství tak, abychom měli zastoupení ze všech částí Slovácké vinařské podoblasti, tedy Kyjovsko, Břeclavsko, Veselsko a Uherskohradišťsko. V pestrosti nabídky klademe důraz na variaci ročníků i odrůd. Naši návštěvníci mají možnost si denně vychutnat tzv. malou degustaci, kdy je připravena sestava 8 – 10 vzorků vín, kterou pravidelně obměňujeme, ale zachováváme výběr vín tak, aby tvořil vždy průřez celou galerií“, uvedl, Petr Michalisko, vedoucí galerie vín, zkušený sommelier a dlouholetý pracovník firmy.

Projekt Slovácké galerie vín vznikl využitím prostor bývalé radniční vinárny, kde byl ukončen provoz restaurace, a město Kyjov hledalo atraktivní využití reprezentativních prostor.
„Prostory jsme kompletně zrekonstruovali a vytvořili tak regionální salon vín prezentující zejména Slováckou vinařskou podoblast s důrazem na vinařství a vinaře z Kyjovska. Inspirací nám byl Národní salon vín“, uvádí Roman Šikuta, majitel firmy provozující Slováckou galerii vín.

Realizací tohoto projektu se provozovatelé snaží podpořit nejen vinařství na Kyjovsku, ale také další rozvoj cestovního ruchu ve městě a zvýšit tak povědomí o zajímavém místě na křižovatce vinařských stezek.

Denně je možné ochutnat vystavované vzorky vín, ale zároveň se o nich i leccos dozvědět. Můžete si vybrat z nabídky 120 vín Slovácké vinařské podoblasti, z nichž se mnohá řadí k mezinárodním šampionům. Dále zde najdete nejlepší vína ze srpnové Galerie rulandských vín a kvalitní sudová vína se zaručeným moravským původem. Prostor pro soukromé kolektivy poskytuje stylový vinný sklep pro 45 osob, který je součástí vinotéky. Pravidelně se zde pořádají degustace řízené sommeliery nebo samostatné degustace obvykle zaměřené na snoubení pokrmů s vínem a doplněné zábavným programem, jako např. Vinařskou maturitou.

Celá firma tvoří několik celků, které spadají do konceptu Regio Hotels & Wine, díky čemuž je možné zajistit pobyt s bohatým programem na Slovácku (folklor, památky, vinařská turistika, cykloturistika) s kompletním servisem.Kontakt:

Bc. Eva Opravilová
Marketingový specialista
opravilova@chata.cz
www.ckregio.cz
+420 775 700 113
+420 518 307 716


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 13. 7. 2015 16:54
Kategorie: Společnost a životní styl
Název zdroje: Region, spol. s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Společnost Region, spol. s r.o. vznikla v roce 1993 se zaměřením na oblast cestovního ruchu. Za dobu své činnosti se zařadila mezi nejvýznamnější české firmy zabývající se domácím cestovním ruchem s více než 55 tisíci ročně odbavenými klienty.
Nejdůležitější částí firmy je internetová agentura Régio, která prošla bohatým vývojem od tradičního konceptu cestovní kanceláře prodávající pomocí tištěného katalogu a široké sítě prodejních míst (CK a CA v celé ČR), až po dnešní moderní způsob zprostředkovatelského prodeje na internetu. Od r. 2014 je obchodní strategie zaměřena na prodej ubytování a pobytů na webu v souladu s nejmodernějšími trendy, potřebami klientů a dynamicky se rozvíjejícím prostředím v tomto podnikání. Nabídka je zaměřena zejména na ubytování s vlastní dopravou v České republice, na Slovensku, ale i v dalších zemích střední a jižní Evropy (Rakousko, Maďarsko, Itálie, Chorvatsko).
Další významný pilíř činnosti společnosti představuje oblast jižní Moravy, kde firma s pomocí svého zakázkového oddělení zajišťuje komplexní služby pro firemní a skupinovou klientelu, stejně jako specializovaný produkt pro individuální turisty a rodiny. Nabídka je podporována vlastními ubytovacími kapacitami pod značkou Régio Hotels  Wine (hotelově zážitkový areál Bukovanský mlýn*** v Bukovanech, penzion Régio*** v Kyjově, hotel Buchlov*** v Buchlovicích) a dalšími úzce spolupracujícími hotely, Slováckou galerií vín, vlastními vinnými sklepy, prodejnou lidových výrobků s vinotékou, osobní přepravou, minigolfovým hřištěm, mlynářskou stájí, prodejnou cestovních služeb a dalšími doplňkovými činnostmi.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.