Osobnostmi vzdělávání dospělých 2011 se stali prof. PhDr. Milan Nakonečný, Ing. Antonín Mestek a Petr Kužel, MBA | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Osobnostmi vzdělávání dospělých 2011 se stali prof. PhDr. Milan Nakonečný, Ing. Antonín Mestek a Petr Kužel, MBA


Česká andragogická společnost (ČAS), Asociace institucí manažerského vzdělávání (AIMV) a manažerský institut London International Graduate School (LIGS) společně vyhlásily a ocenily vítěze soutěží Osobnost vzdělávání dospělých 2011 a LIGS AWARDS 2011. Vítězi ve svých kategoriích se stali prof. PhDr. Milan Nakonečný, Ing. Antonín Mestek a Petr Kužel, MBA.

Slavnostní večer, který se konal v Clarion Congress Hotel Prague****, se pořádal při příležitosti předávání cen soutěže LIGS AWARDS 2011 vyhlášené LIGS a soutěže Osobnost vzdělávání dospělých 2011 vyhlášené ČAS a AIMV. Ceny vítězům předávali vítězové loňského ročníku a zástupci partnerů a sponzorů akce.

„Nejdříve byli vyhlášeni vítězové soutěže Osobnost vzdělávání dospělých 2011“, řekl za pořadatele Pavel Makovský. „Asociace institucí manažerského vzdělávání, o. s. a Česká andragogická společnost, o. s. v rámci snahy o ocenění významných osobností působících na poli vzdělávání dospělých a snahy o popularizaci celého odvětví vyhlásily dvě kategorie „Rozvoj teorie vzdělávání dospělých a andragogiky“ a „Praktická aplikace vzdělávání dospělých a andragogiky (trenér, školitel, lektor, tutor, kouč apod.).“

Vítězem kategorie „Rozvoj teorie vzdělávání dospělých a andragogiky“ se stal prof. PhDr. Milan Nakonečný.

Vítězem kategorie „Praktická aplikace vzdělávání dospělých a andragogiky (trenér, školitel, lektor, tutor, kouč apod.)“ je Ing. Antonín Mestek.

Dále byl vyhlášen vítěz soutěže LIGS AWARDS 2011. Cílem soutěže LIGS AWARDS je najít a představit osobnosti, které se podle navrhovatelů nejvíce podílejí na rozvoji celého odvětví dalšího profesního vzdělávání v České republice. Vítězem LIGS AWARDS 2011 se stal Petr Kužel, MBA.

„Celkem bylo do soutěží nominováno 41 kandidátů, ze kterých odborná porota vybrala vítěze jednotlivých kategorií. Porotu tvořily zástupci České andragogice společnosti, Asociace institucí manažerského vzdělávání a London International Graduate School“, doplnil Pavel Makovský.


Pro více informací prosím kontaktujte:

PhDr. Pavel Makovský, MBA
managing partner
London International Graduate School
telefon: 800 888 797
mobilní telefon: +420 731 705 826
e-mail: makovsky@ligschool.com
webové stránky: www.ligschool.com

Stručně o oceněných:

Osobnost vzdělávání dospělých 2011; kategorie „Rozvoj teorie vzdělávání dospělých a andragogiky“
prof. PhDr. Milan Nakonečný - významný český psycholog, historik a vysokoškolský učitel. Vystudoval pedagogiku a psychologii na Vysoké škole pedagogické v Praze a klinickou psychologii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Zaměstnán byl nejprve jako dětský psychodiagnostik, posléze jako vysokoškolský pedagog. Na počátku období normalizace byl z vysoké školy (FF UK) z politických důvodů propuštěn. Zpět na Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze se vrátil až po listopadových událostech roku 1989. Od roku 1990 zde vedl Katedru andragogiky a personálního řízení. V letech 1990 až 1992 vynaložil velké úsilí na zachování oboru andragogika na FF UK - stál u jeho zavedení a vděčně vzpomíná na jeho první významné představitele, prof. Františka Hyhlíka a doc. Emila Livečku. V současné době přednáší na Teologické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Je čestným členem České andragogické společnosti. Nikdy nebyl členem žádné politické strany. Je autorem řady odborných knih a studií z oblasti psychologie a dalších oborů. Z monografií jmenujme např. Encyklopedii obecné psychologie, Magii v historii, teorii a praxi, Sociální psychologii, Sociální psychologii organizace, Psychologii osobnosti, Motivaci lidského a mnoho dalších. Dne 8. února 2012 se pan profesor Milan Nakonečný dožije 80. narozenin.

Osobnost vzdělávání dospělých 2011; kategorie „Praktická aplikace vzdělávání dospělých a andragogiky (trenér, školitel, lektor, tutor, kouč apod.)“
Ing. Antonín Mestek - zkušený trenér s více než 20 letou praxí v oblasti především manažerského vzdělávání působící ve společnosti Gustav Käser Training International.

LIGS AWARDS 2011
Petr Kužel, MBA - prezident Hospodářské komory České republiky.

Stručně o vyhlašovatelích soutěží:

Česká andragogická společnost (ČAS) byla založena v roce 2008 jako nepolitické sdružení odborníků a vědeckých pracovníků, kteří se zabývají teorií a praxí vzdělávání dospělých. Z aktivit sdružení lze zmínit vydávání vlastní knižní edice Česká a slovenská andragogika, pořádání pravidelných cyklů přednášek a realizaci vzdělávacích akcí, například rekvalifikačního vzdělávacího programu Mediátor/ka a Lektor/ka vzdělávání dospělých.

Asociace institucí manažerského vzdělávání (AIMV) sdružuje kvalitní vzdělávací instituce v České republice a další subjekty, které poskytují služby v oblasti manažerského vzdělávání, programů Master of Business Administration (MBA), Master of Laws (LLM) a obdobných programů. Zároveň přináší vysvětlení základních pojmů v této oblasti, jaké jsou možnosti způsobu studia spolu se srovnáním jejich nabídky.

London International Graduate School (LIGS) je vzdělávací institut, který poskytuje manažerské programy BBA, MBA a LLM blended learning formou nebo interactive online formou ve více než 20 specializacích pro časově velmi zaneprázdněné účastníky.Kontakt:

PhDr. Pavel Makovský, MBA
managing partner
makovsky@ligschool.com
www.ligschool.com
+420 731 705 826
+420 273 039 062


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 6. 2. 2012 16:14
Kategorie: Studium a vzdělání
Název zdroje: London International Graduate School (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
London International Graduate School (LIGS) poskytuje manažerské programy Executive BBA, MBA a LLM blended learning formou nebo Interactive Online BBA a MBA v českém jazyce ve více než 20 specializacích. Všechny programy jsou přizpůsobeny časově zaneprázdněným účastníkům.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.