ODBORNÁ POROTA ROZHODLA O NOMINACÍCH DO 11. ROČNÍKU SOUTĚŽE O TITUL BEST OF REALTY - NEJLEPŠÍ Z REALIT | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


ODBORNÁ POROTA ROZHODLA O NOMINACÍCH DO 11. ROČNÍKU SOUTĚŽE O TITUL BEST OF REALTY - NEJLEPŠÍ Z REALIT


Do své další fáze vstoupil v pořadí již 11. ročník soutěže „Best of Realty - Nejlepší z realit“, který byl vyhlášen v první polovině roku 2009. Počátkem září uzavřel pořadatel soutěže, společnost BEST OF REALTY, příjem přihlášek do letošního ročníku. Sedmičlenná odborná porota pak na svém prvním zasedání vybrala celkem 46 projektů, které si letos zaslouží být nominovány do soutěže o titul Best of Realty - Nejlepší z realit ve své kategorii. Vyhlášení výsledků a předání ocenění nejlepším projektům proběhne 12. listopadu na slavnostním galavečeru v Kongresovém centru Praha.

V čele poroty soutěže, jež je v tuzemsku považována za nejprestižnější ve svém oboru, stojí Dr. Tomáš Drtina. Jejími členy jsou respektovaní odborníci reprezentující banky, developery, architekty a realitní agenty. Na svém prvním zasedání porota rozhodla, že v letošním roce se o tituly utká celkem 43 projektů v pěti základních kategoriích: Nová administrativní centra, Rekonstruované kanceláře, Rezidenční projekty, Nákupní centra a Hotely. Další tři projekty usilují o titul Zvláštní cena poroty. Největší konkurence je jako každý rok v kategorii Rezidenční projekty. V ní o titul soupeří celkem dvě desítky projektů. Nejméně projektů je v kategorii Rekonstruované kanceláře. „Z projektů nominovaných do soutěže o titul Nejlepší z realit 2009 nyní porotci na svých zasedáních zvolí v každé kategorii čtyři projekty, které postoupí do užší nominace. Z těchto čtyř pak budou vybrány projekty, které ve své kategorii obsadí první, druhé a třetí místo,“ říká o dalším průběhu práce odborné poroty Jana Hrabětová, ředitelka soutěže.

Vyhlášení výsledků a předání ocenění nejlepším projektům letos proběhne ve čtvrtek 12. listopadu na slavnostním galavečeru. Za jeho dějiště bylo vybráno Kongresové centrum Praha. „V úvodu galavečera, jehož se každoročně účastní čelní představitelé českého i zahraničního realitního trhu, architekti, developeři, osobnosti právnického, finančního a veřejného života, budou samozřejmě představeny všechny projekty nominované do letošního ročníku soutěže. Tedy celkem 46 projektů. Teprve poté budou představeny jednotlivé čtveřice z užší nominace a následně vítězné projekty,“ přibližuje průběh slavnostního večera Jana Hrabětová.

Do dvacítky rezidenčních projektů, které byly letos nominovány do soutěže o titul, patří například A7 Holešovický pivovar v Praze 7 (ING Real Estate Development CR), Rezidence Nové Petřiny v Praze 6 (Skanska Reality), Byty U Statku v Praze 10 (Hostivařská IS), Rezidence Odeon v Mostě (Crestyl), bytový projekt Na Panském v Brandýse n. Labem-Staré Boleslavi (HQ Plus), Malý Háj (FINEP CZ) či Hanspaulka nové vily (HNV/Podzimek reality).

Mezi nová administrativní centra nominovaná do soutěže o titul se kromě mnoha dalších dostal například brněnský projekt Avriopoint (Sochorova Resort), ostravská Nordica (Skanska Property Czech Republic), pražské projekty TRIANON (Hochtief Development CR), Opatov Park I (Sekyra Group Real Estate) či I. etapa projektu Futurama Business Park (IMMORENT ČR).

O titul Best of Realty 2009 v kategorii rekonstruovaných kanceláří budou letos soupeřit pražské projekty Classic 7 Business Park (Nofim Czech Republic/AFI Europe) a Palác Archa (Orco Property Group).

K obchodním centrům ucházejícím se o titul Best of Realty patří například pražské Arkády Pankrác (ECE/Rodamco), Forum z Ústí nad Labem (Multi Development Czech Republic) či AFI Palác Pardubice (AFI Europe).

V kategorii hotelů získaly nominace do soutěže zcela rozdílné projekty - například pražský hotel Kempinski, penzion Elektra v Bechyni, hotel Aplaus v Litomyšli či pražský The Augustine Hotel.

Vedle titulů ve zmíněných pěti kategoriích získá také zvláštní cenu poroty projekt, který se v uplynulém období výjimečným způsobem zasloužil o rozvoj českého realitního trhu či jinak obohatil trh a českou architekturu. Na tuto cenu letos aspirují tři projekty – Národní technická knihovna v Praze 6 (Sekyra Group Real Estate), Nové sídlo Rádia Svobodná Evropa (Orco Property Group) a brněnský Pavilon P (BVV). V této kategorii je na rozdíl od všech ostatních udělována pouze první cena.

Svou speciální cenu tradičně udělí také Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí.

Stejně jako vloni bude udělena i laická cena - Cena čtenářů. Svůj hlas oblíbenému projektu bez ohledu na kategorii je možné udělit již dnes prostřednictvím webové stránky soutěže (www.bestofrealty.com). I v této kategorii je - podobně jako v případě Zvláštní ceny poroty a Ceny ARTN - udělována pouze jedna cena.


O soutěži
Vyhlašovatelem a organizátorem soutěže je BEST OF REALTY, s.r.o. Soutěž se již tradičně koná pod odbornou záštitou Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí, sdružující nejvýznamnější osobnosti české developerské scény. Rozhodujícími kritérii při posuzování kvality přihlášených a následně nominovaných projektů jsou vždy výběr lokality, urbanistické a architektonické řešení, kvalita realizace a úspěšnost na trhu nemovitostí; ocenění se tak může dočkat jen projekt, který oproti ostatním přináší výraznou přidanou hodnotu.

V historickém defilé vítězů figurují projekty, jejichž kvalitu již stačil prověřit čas. Jmenujme například Tančící dům, BB Centrum a jeho budovy, Danube House a Nile House jako součásti komplexu River City v kategorii kanceláří, obchodní centra Palác Flóra, Centrum Černý Most, Slovanský dům či Galerie Vaňkovka, designový hotel Josef či projekty, které stojí mimo vypsané kategorie a jimž byla udělena zvláštní cena odborné poroty: Hergetova cihelna přispívající k revitalizaci pražské Malé Strany nebo rekonstrukce usedlosti Ladronka z dřívějšího squattu na místě bývalého statku ze 17. století v Praze 6, čímž vzniklo ideální a oblíbené prostředí pro odpočinek, sportovní aktivity i společenský život.

Kontakt:

Jana Hrabětová
ředitelka
jana.hrabetova@kdechcibydlet.cz
+420 603 168 342
+420 277 779 290


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 13. 10. 2009 16:07
Kategorie: Reality
Název zdroje: e-Domicil CZ, s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Portál www.kdechcibydlet.cz, jehož je e-Domicil CZ provozovatelem, poskytuje svým uživatelům nejenom denně aktualizovanou a přehledně zpracovanou nabídku nových bytů, rodinných a řadových domů z rezidenčních developerských projektů od developerů z celé ČR, ale i zprávy z českého realitního trhu, právní, finanční i daňovou poradnu a rozsáhlé adresáře z realitní branže.
Portál www.kdechcibydlet.cz je hlavním mediálním partnerem prestižní soutěže Best of Realty - Nejlepší z realit.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.