Ochutnejte chřest a víno v Jižním Tyrolsku | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Ochutnejte chřest a víno v Jižním Tyrolsku


V Jižním Tyrolsku začíná jaro díky středomořskému klimatu dříve než jinde. Můžete se tu radovat z prvních jarních paprsků… navíc s pohledem na okolní zasněžené hory. Nechte se pozvat k jarní ochutnávce severoitalské pohostinnosti, jihotyrolských dobrot a kvalitních vín.

Chřestová sezona v Terlan/Terlano

Chřest, populární již od dob antiky jak díky svým hojivým účinkům tak i pro svou výbornou chuť, je pěstován v určitých oblastech Jižního Tyrolska již od konce 19. století, v úrodném údolí řeky Etsch/Adige v okolí vesnic Terlan, Vilpian a Siebeneich. Chřestu se v Jižním Tyrolsku daří díky písčité zemině a chladnému klimatu. Tahle nejvznešenější zelenina dozrává v Jižním Tyrolsku od pozdního března do konce května, sklízí se čtyřikrát denně a rozváží se na trhy a do restaurací. Chřestové speciality můžete v tomto období ochutnat v mnoha restauracích v již zmíněných vesničkách.

Terlan je také ideálním výchozím bodem na výlety po okolí. Na jaře se budete procházet rozkvetlými jabloňovými sady, v létě ve stínu hlubokých lesů a na podzim nádherně zbarvenou krajinou uprostřed vinic.

Více informací na www.terlan.info


Cyklistika za vínem

Údolí řeky Etsch mezi Bolzanem a Meranem je také ideální pro nenáročnou cyklistiku. Cyklostezky vedoucí podél řeky nebo jabloňovými sady zvládnou i rodiny s dětmi.

Přes vinice ale nemusíte na kole jen projíždět. Co takhle se na chvíli zastavit, odpočinout si a přitom ochutnat některá z místních vín? Akce s názvem Víno a kolo, která potrvá od května do října, umožní cyklistům libovolně ochutnávat jihotyrolská vína. A když Vám nějaké víno zachutná natolik, že byste si rádi odvezli láhev i domů, můžete si ji nechat poslat přímo do hotelu.

Pro milovníky vína a cyklistiky jsou připraveny tři různé cyklotrasy po Jihotyrolské vinařské stezce – severní, střední a jižní vinařská trasa. Severní cyklotrasa, která začíná v Bolzanu a vede přes Terlan a Nals okruhem zpět do Bolzana, nabízí ochutnávku místních odrůd Lagrein a Vernatsch. Střední cyklotrasa vede historickými vesničkami Kaltern a Girlan až do Eppanu a zpět. Jižní trasou se projedete z Kurtatsch přes Tramin až do Salurnu a zpět. Právě z vesničky Tramin pochází další místní víno Gewürztraminer, které tu můžete samozřejmě ochutnat.

Další vinařská akce „Týdny jihotyrolské vinařské stezky“ se koná od 14. května do 11. června. Akce bude zahájena právě 14. května Nocí otevřených sklípků, kdy se většína místních sklepů otevře veřejnosti, a to od 17 hodin do půlnoci. Součástí téměř měsíc trvající akce budou ochutnávky a degustace, přednášky, kulturní programy a spousta dalších zajímavých akcí spojených s vínem.

Více informací najdete na www.suedtiroler-weinstrasse.itKontakt:

Martina Vepřková
Zastoupení Jižního Tyrolska v ČR
martina@trimedar.cz
www.suedtirol.info
774440264
233339980


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 7. 4. 2011 12:50
Kategorie: Cestování
Název zdroje: Trimedar s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Zastoupení Jižního Tyrolska v ČR
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.