Obrazy, které nesou životní příběhy | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Obrazy, které nesou životní příběhy


Obraz stvořený přesně podle představ jednotlivce, a to při minimálním úsilí. Nový styl portrétování dosahuje čím dál větší obliby. Vytvoření obrazu umělcem podle vlastní fotky je totiž originální způsob, jak věnovat nezaměnitelný dárek.

Proces tvorby jedinečného obrazu dělaného přesně dle požadavků zákazníka je v Česku novinkou, přesto je o něj vzrůstající zájem. Unikátnost dárku se zkrátka cení. Navíc stačí pouze vybrat fotografii dle svého uvážení a tu jedním klikem myši nahrát z počítače do jednoduchého objednávkového formuláře na webu Obrazovice.
O všechno ostatní se postarají mladí umělci z vysokých výtvarných škol, pro které je malba podle předlohy víc koníčkem, než prací. „Je radost malovat obrazy, které lidé zadávají, aby někoho potěšili,“ vysvětluje malířka Katarína Klusová, „posílají předlohy, které pro ně symbolizují přátelství nebo lásku. Takové umělecké dílo má pak pozitivní roli. Neexistuje, jen aby překonávalo nějaké hranice, nebo pouze vydělalo peníze. To je cenná skutečnost a dává Obrazovicím ideu.“
Po prvotním namalování obdrží zadavatel náhled vytvořeného obrazu, podle jeho připomínek malíř promění obraz do konečné podoby. Touto cestou vznikají pestrobarevné portréty jednotlivců, vtipné karikatury, ale i rodinné olejomalby, které si svou krásu uchovají po celá desetiletí. Využití obrazu se meze nekladou. „Dostali jsme jej jako svatební dar,“ uvádí příklad Monika Bilavčíková. „Vůbec nejčastěji si obrazy lidé nechávají malovat pro své blízké k narozeninám, životním úspěchům či Vánocům,“ dodává malířka Klusová.
Proč a jak projekt vznikl, vysvětluje jeho zakladatel Zdeněk Soukup. „Od maminky jsem na Vánoce dostal sám sebe namalovaného obyčejnou tužkou. Byl to originál vytvořený jen pro mě a nikdo jiný, už z principu, takový mít nemůže. Jeho jedinečnost spočívá ale také v tom, že si udělala čas, a věnovala kresbě nemalé množství energie.“ Proto se Zdeněk rozhodl, že se o radost z dárku podělí s ostatními. Vypracoval nástin projektu Obrazovic, oslovil talentované umělce a společně vytvořili nabídku malířských technologií, které lidem nabídnou. Zařadili mezi ně například malbu olejovými či akrylovými barvami na plátno, tužkou na papír, karikatury nebo obrazy ve stylu pop-art, proslavených zejména Andy Warholem.
„Je to promyšlený dar, který neztrácí hodnotu s časem,“ bilancuje Zdeněk Soukup. „Na každém díle je vidět obrovská snaha, pečlivost. A fakt, že obraz tvořil člověk, ne stroj. Pro mě je projekt navíc díky obrazu od maminky srdeční záležitost,“ uzavírá.Kontakt:

kontakt@presah.cz
www.presah.cz
+420776581494


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 1. 11. 2011 7:34
Kategorie: Kultura
Název zdroje: PResah.cz (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Společnost se zabývá reklamní činnosti, marketingem, mediálním zastoupením, zajišťuje public relations a copywriting.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.