Objev nejoblíbenější jazyky se soutěží bab.la Language World Cup 2013 | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Objev nejoblíbenější jazyky se soutěží bab.la Language World Cup 2013


(Hamburk, 18. října 2013) Jazykový portál bab.la a jazykový blog Lexiophiles tímto chtějí oznámit finální výsledky a celkové pořadí jazyků v soutěži bab.la Language World Cup 2013. Soutěž začala 16. září a trvala téměř 5 týdnů, kdy proti sobě přátelsky soupeřily vždy 2 jazyky z celkového počtu 32 jazyků. S úžasným celkovým počtem 77 571 hlasů od našich uživatelů je pro portál bab.la potěšením představit nejvíce oblíbené jazyky na světě.

Do soutěže bylo vybráno 32 jazyků z celého světa s cílem najít ten nejpopulárnější. Kdokoli mohl dát hlas svému oblíbenému jazyku, a to na stránkách portálu bab.la, kde se každý den uskutečňoval souboj mezi 2 vybranými jazyky. Vítězný jazyk z dané dvojice, tedy ten s vyšším počtem hlasů, postupoval do dalšího kola, kde měřil síly s dalším jazykem, který před tím porazil svého soupeře. Takto to pokračovalo až do konce soutěže, kdy zbyl pouze jeden vítěz.

“Jelikož jsme nemohli najít žádná data, díky kterým by bylo možné seřadit jazyky podle oblíbenosti, rozhodli jsme se zorganizovat soutěž mezi vybranými 32 jazyky a zjistit, jaký je názor jazykových nadšenců na našem portálu bab.la,“ řekla projektová manažerka Eli Danciu. „Soutěž bab.la Language World Cup 2013 se ukázala být jako velmi úspěšná, když jsme mohli vidět, kolik uživatelů se rozhodlo hlasovat, a to s celkovým počtem 77 571 hlasů. Mnoho našich jazykových nadšenců také podporovali svůj oblíbený jazyk na sociálních sítích Facebook a Twitter diskutováním nad výhodami či nevýhodami daného jazyka.“

Na konci soutěže se nejvíce milovanými jazyky, tj. jazyky, které shromáždily největší množství hlasů, staly angličtina, španělština a francouzština. Třetí místo obsadila francouzština, kdy velmi těsně porazila italštinu (2282 a 2240 hlasů). Španělština byla určena voliči jako druhý nejvíce oblíbený jazyk po prohraném, ač napínavém zápase s angličtinou. Zaslouženým vítězem v soutěži bab.la Language World Cup 2013 se stává angličtina, kdy ve finále s 2066 hlasy porazila španělštinu, která získala 2010 hlasů.

“Chtěli bychom poděkovat všem jazykovým nadšencům za vytrvalé úsilí podporovat jejich milované jazyky a neutuchající nadšení během celého klání. Soutěž byla v některých případech velmi těšná a někdy jsme se dočkali i překvapujících výsledků, jako v souboji mezi maďarštinou a hindštinou, či nizozemštinou a svahilštinou. Je potěšením vidět, jak méně známé jazyky sbírají stále více a více fanoušků,“ vysvětluje Eli Daciu.

Výsledky soutěže a pořadí v soutěži bab.la Language World Cup 2013 můžete najít zde:
http://cs.bab.la/novinky/language-worldcup-2013

Kontakt:

Martina Nováková
Koordinátorka českého obsahu
martina@bab.la
http://cs.bab.la
+49 40 707080950


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 18. 10. 2013 12:18
Kategorie: Studium a vzdělání
Název zdroje: bab.la GmbH (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Jazykový portál bab.la (http://bab.la) nabízí zcela zdarma překladové on-line slovníky, jazykové testy a mnoho dalšího už pro 24 jazyků. Uživatelé se mohou aktivně podílet na tvorbě slovníků, testů, kartiček se slovíčky a dalších jazykových pomůcek a diskutovat na fóru o jazykových problémech. Portál byl založen v roce 2007 jako místo, kde se mohou setkávat jazykoví nadšenci a vzájemně si pomáhat při učení cizích řečí.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.