Nové přepínače NETGEAR a doživotní technická podpora vylepšují možnosti konvergovaných sítí | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Nové přepínače NETGEAR a doživotní technická podpora vylepšují možnosti konvergovaných sítí


První gigabitové PoE přepínače „Intelligent Edge“ a vylepšená technická podpora výrazně rozšiřují možnosti unifikované komunikace a nasazení síťových zařízení Praha, 16. února 2012 – Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), celosvětový dodavatel technologicky pokročilých značkových síťových řešení pro domácí uživatele, firemní sítě a poskytovatele služeb, uvedla nové 12- a 24portové gigabitové L2+ řiditelné přepínače ProSafe s PoE+ konektivitou. Tyto nové přepínače NETGEAR „Intelligent Edge“ jsou výborným řešením pro všechny organizace vyžadující inteligentní síťová řešení a představují cenově velmi výhodný doplněk pro každou konvergovanou síť zajišťující souběžné přenosy hlasu, videa a dat v nejvyšší kvalitě. Kompletní produktová řada řiditelných přepínačů NETGEAR ProSafe nyní navíc nově obsahuje také doživotní telefonickou, webovou a emailovou technickou podporu.

Nová řada přepínačů NETGEAR Intelligent Edge zahrnuje modely ProSafe GSM5212P, GSM7212F, GSM7212P a GSM7224P. Koncoví uživatelé a obchodní partneři si přístroje této kategorie vybírají zejména pro rozšíření možností mobilních řešení, VoIP a zajištění monitoringu sítě, protože umožňují připojení bezdrátových přístupových bodů, zařízení pro IP telefonii či IP videokamer. Cena jednotlivých modelů řady Intelligent Edge začíná pod hranicí 1 000 amerických dolarů a zahrnuje řadu inovací, které dále zvyšují spolehlivost, dostupnost a snadnost nasazení těchto produktů ve srovnání s tradičními řešeními konkurenčních velkých IT společností.

Plně řiditelné přepínače Intelligent Edge
Nově představená řada gigabitových PoE přepínačů nabízí:
 Celosvětově první přepínač s 12portovým optickým připojením a podporou PoE+ (GSM7212F), který je ideální pro rozsáhlé prostory.
 Celosvětově nejdostupnější 12portový gigabitový ethernetový přepínač s PoE pass-through podporou (GSM5212P), jenž je nejvhodnější pro nasazení v místech potýkajících se s nedostatkem či problémy elektrických zásuvek.
 Automatické rozpoznání IP telefonu a VLAN s QoS konfigurací prostřednictvím LLDP-MED.
 Optimalizované streamování videa prostřednictvím IGMP filtrování, obsluhy front a vícenásobných VLAN registrací.
 První volitelné mini-USB rozhraní konzole – integrovanou alternativu ke klasickým sériovým portům a kabelům.
 Podporu vrstvy Layer 2+, včetně 16 tisíc MAC a 64 směrovacích rozhraní.
 Podporu SNMP softwaru pro správu, jako je například NETGEAR NMS200 Network Management System.

Rozšířená podpora i služby pro přepínače řady ProSafe
Všechny řiditelné přepínač ProSafe nyní zahrnují:
• Doživotní záruku na hardware, která platí po celou dobu vlastnictví produktu jeho prvním majitelem.
 Doživotní telefonickou, webovou a e-mailovou technickou podporu.

„Současná ekonomická situace nás přiměla kupovat pouze produkty s vysokou hodnotou a okamžitou návratností investic,“ řekl Arun Iyengar, IT manažer Michiganské univerzity v USA. „Přepínače NETGEAR nám umožňují poskytovat rychlou a nadčasovou síťovou konektivitu uživatelům v každé z našich budov bez vysokých výdajů za údržbu.“

„Nejnovější produktová řada přepínačů Intelligent Edge společnosti NETGEAR pokračuje v tradici špičkových vlastností a výkonu za atraktivní ceny, SMB společnosti tak díky ní mohou těžit z výhod technologií, které jsou obvykle k dispozici pouze v enterprise sféře,“ uvedl Matthias Machowinski, vedoucí analytik pro podnikové sítě a video technologie v organizaci Infonetics Research. „S vylepšenou nabídkou služeb a podpory mohou navíc zákazníci v klidu usínat s vědomím, že mají k dispozici nadstandardní služby ještě hodně dlouho po nákupu.“

„V řadě případů je nasazení IP telefonie a IP kamer stále limitováno tzv. fast ethernet (100Mbit/s) přepínáním, které velcí výrobci stále tlačí do středně velkých organizací s odůvodněním vysokých nákladů na gigabitové a PoE+ technologie,“ doplnil Laurent Masia, produktový manažer ve společnosti NETGEAR. „Řiditelné přepínače NETGEAR Intelligent Edge ale dokazují, že i za nízké ceny mohou SMB firmy s menšími sítěmi získat spolehlivou, dostupnou a jednoduchou gigabitovou technologii s doživotní podporou. Přesně v duchu našeho závazku vyvíjet komponenty pro chytré a nikoli zbytečně rozsáhlé sítě.“

Cena a dostupnost
Nová řada přepínačů NETGEAR Intelligent Edge bude celosvětově dostupná během února 2012 za doporučené koncové ceny pohybující se přibližně v rozmezí 20 000 Kč až 30 000 Kč. Doživotní technická podpora ProSupport je nově součástí všech plně řiditelných přepínačů NETGEAR, včetně produktových řad Fast Ethernet (FSM), Gigabit Ethernet (GSM) a 10Gb Ethernet (XSM) se zpětnou platností od 1. ledna 2012.

Více informací
Další informace o řiditelných přepínačích NETGEAR ProSafe Intelligent Edge jsou k dispozici na webových stránkách www.netgear.com/business/products/switches/fully-managed-switches/. Podrobnosti o podpoře řiditelných přepínačů NETGEAR včetně podporovaných oblastí lze najít na webových stránkách onsite.netgear.com.


O společnosti NETGEAR
Společnost NETGEAR (NASDAQGM: NTGR) navrhuje inovativní, značková technologická řešení, která svým vysokým výkonem, spolehlivostí a snadnou použitelností odpovídají na specifické síťové, úložné a bezpečnostní potřeby malých či středně velkých firem a domácích uživatelů. Nabízí ucelené portfolio síťových produktů, které umožňují uživatelům propojit jejich multimediální zařízení a internet – sdílet připojení k internetu, periferní zařízení, soubory, digitální multimediální obsah a aplikace mezi více počítači a dalšími elektronickými přístroji s přístupem k internetu. Pro podniky poskytuje společnost NETGEAR síťové prvky, úložiště a bezpečnostní řešení bez dodatečných vysokých nákladů a složitosti, které jsou jinak typické pro rozsáhlé IT infrastruktury. NETGEAR zároveň podporuje poskytovatele špičkových služeb v jejich oblasti podnikání.

Produkty NETGEAR jsou postaveny na osvědčených technologiích z oblasti bezdrátového připojení, ethernetových a powerline sítí, přičemž je u nich kladen důraz na spolehlivost, snadné použití, pokročilé funkce, stylový design a technologické inovace. Na všechny produkty ProSafe poskytuje NETGEAR doživotní záruku. Řešení NETGEAR se prodávají na více než 28 000 obchodních místech po celém světě a prostřednictvím více než 37 000 prodejců s přidanou hodnotou. Společnost sídlí v San Jose v Kalifornii a má pobočky v 25 zemích. NETGEAR je partner programu ENERGY STAR®. Další informace jsou k dispozici na webových stránkách www.netgear.cz, případně www.netgear.com. Sledujte společnost NETGEAR na twitter.com/NETGEAR a www.facebook.com/NETGEAR.

© 2012 NETGEAR, Inc. NETGEAR a logo NETGEAR jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti NETGEAR, Inc. ve Spojených státech a/nebo dalších zemích. Ostatní názvy značek a produktů jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky příslušných majitelů. Uvedené informace podléhají změnám bez upozornění. NETGEAR nenese odpovědnost za technické nebo redakční chyby nebo opomenutí. Všechna práva vyhrazena.

# # # KONEC ZPRÁVY # # #
Kontakt:

Ivan Lukáš
Senior Account Manager
ivan.lukas@virklis.cz
222 315 318


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 23. 2. 2012 14:05
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: agentura Virklis (ověřený zdroj [?])
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.