NETGEAR uvádí unikátní aplikaci Genie pro správu sítě prostřednictvím zařízení iPad, iPhone a iPod | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


NETGEAR uvádí unikátní aplikaci Genie pro správu sítě prostřednictvím zařízení iPad, iPhone a iPod


Mobilní aplikace NETGEAR Genie nabízí snadnou správu sítě, práci s multimédii, administraci routerů, rodičovskou kontrolu a řadu dalších funkcí Praha, 23. března 2012 – Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), celosvětový dodavatel technologicky pokročilých značkových síťových řešení pro domácí uživatele, firemní sítě a poskytovatele služeb, oznámila uvedení aplikace NETGEAR Genie pro zařízení Apple iPad, iPhone a iPod. Tato novinka plná užitečných funkcí pro pokročilou správu sítě a řešení případných problémů je všem uživatelům k dispozici zcela zdarma.

K vývoji aplikace NETGEAR Genie přispěl velkou měrou obrovský zájem uživatelů zařízení Apple, kteří si práci s utilitou vyzkoušeli prostřednictvím dosud dostupných verzí pro počítače se systémy Windows nebo MAC OS. Aplikace byla „symbolicky“ uvolněna právě nyní u příležitosti zahájení prodeje nové verze nejoblíbenějšího tabletu Apple iPad.

Pokročilá správa sítě zdarma
Utilita NETGEAR Genie, založená na technologii SiteView, přináší možnost snadným způsobem získat informace o síti, k níž je bezdrátově připojena prostřednictvím Wi-Fi. Spolupracuje se všemi typy síťových zařízení nezávisle na jejich výrobci, přičemž vybrané routery značky NETGEAR lze s její pomocí rovněž snadno spravovat prostřednictvím volby Nastavení routeru. Mezi podporované routery patří špičkové modely WNDR3800, WNDR4000 a WNDR4500, které již krátce po svém uvedení získaly prestižní ocenění předních českých i slovenských IT médií.

Prostředním mobilní varianty aplikace NETGEAR Genie mohou uživatelé využívat následující funkce:

• Automatickou opravu běžných síťových problémů.
• Zobrazení okolních bezdrátových sítí a kanálů, na kterých vysílají.
• Zobrazení kanálů vlastní sítě a výběr nejméně rušeného kanálu.
• Mapu sítě – zobrazení všech zařízení připojených do sítě a informací o nich.
• Monitorování odesílaných a stahovaných dat, testování rychlosti.
• Rodičovské zámky umožňující nastavit a blokovat webové stránky prostřednictvím technologie Live Parental Controls od OpenDNS.
• Přístup s účtem hosta – využívání přístupu na internet pro návštěvy.
• Nastavení routerů a jeho export.
• Upgrade firmwaru – s modely NETGEAR WNDR3800, WNDR4000 a WNDR4500 lze pracovat bez nutnosti přihlášení přímo k webovému rozhraní routeru.
• ReadySHARE pro přístup k obsahu externího USB datového úložiště připojeného k routeru.

„Letošní rok bude přelomový z hlediska nabídky rozšiřujících aplikací zejména pro naše routery a síťová úložná zařízení,“ řekl Aleš Mudruňka, regionální ředitel společnosti NETGEAR pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko. „Univerzální nástroj Genie a dosud vydané softwarové add-ony pro přístroje ReadyNAS budou velmi záhy následovat další špičkové aplikace dostupné prostřednictvím rozhraní NETGEAR AppManager, na jejichž vývoji pracují speciální týmy našich vývojářů i partnerů třetích stran.“

Dostupnost a více informací
Mobilní aplikaci NETGEAR Genie lze stáhnout prostřednictvím Apple iTunes ve speciální verzi pro iPad – NETGEAR Genie HD for iPad nebo v univerzální verzi pro modely iPad 2/ iPad 1, iPhone a iPod – NETGEAR Genie. Varianta pro operační systémy Android bude k dispozici v nejbližších týdnech.

Již od podzimu loňského roku si mohou aplikaci NETGEAR Genie stahovat uživatelé počítačů s operačními systémy Windows a MAC OS.

Více informací o utilitě NETGEAR Genie lze najít na webu www.netgear.cz/genie či případně na stránkách www.netgear.com/genie.

O společnosti NETGEAR
Společnost NETGEAR (NASDAQGM: NTGR) navrhuje inovativní, značková technologická řešení, která svým vysokým výkonem, spolehlivostí a snadnou použitelností odpovídají na specifické síťové, úložné a bezpečnostní potřeby malých či středně velkých firem a domácích uživatelů. Nabízí ucelené portfolio síťových produktů, které umožňují uživatelům propojit jejich multimediální zařízení a internet – sdílet připojení k internetu, periferní zařízení, soubory, digitální multimediální obsah a aplikace mezi více počítači a dalšími elektronickými přístroji s přístupem k internetu. Pro podniky poskytuje společnost NETGEAR síťové prvky, úložiště a bezpečnostní řešení bez dodatečných vysokých nákladů a složitosti, které jsou jinak typické pro rozsáhlé IT infrastruktury. NETGEAR zároveň podporuje poskytovatele špičkových služeb v jejich oblasti podnikání.

Produkty NETGEAR jsou postaveny na osvědčených technologiích z oblasti bezdrátového připojení, ethernetových a powerline sítí, přičemž je u nich kladen důraz na spolehlivost, snadné použití, pokročilé funkce, stylový design a technologické inovace. Na všechny produkty ProSafe poskytuje NETGEAR doživotní záruku. Řešení NETGEAR se prodávají na více než 28 000 obchodních místech po celém světě a prostřednictvím více než 37 000 prodejců s přidanou hodnotou. Společnost sídlí v San Jose v Kalifornii a má pobočky v 25 zemích. NETGEAR je partner programu ENERGY STAR®. Další informace jsou k dispozici na webových stránkách www.netgear.cz, případně www.netgear.com. Sledujte společnost NETGEAR na twitter.com/NETGEAR a www.facebook.com/NETGEAR.

© 2012 NETGEAR, Inc. NETGEAR a logo NETGEAR jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti NETGEAR, Inc. ve Spojených státech a/nebo dalších zemích. Ostatní názvy značek a produktů jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky příslušných majitelů. Uvedené informace podléhají změnám bez upozornění. NETGEAR nenese odpovědnost za technické nebo redakční chyby nebo opomenutí. Všechna práva vyhrazena.

# # # KONEC ZPRÁVY # # #
Kontakt:

Ivan Lukáš
Senior Account Manager
ivan.lukas@virklis.cz
www.virklis.cz
222 315 318


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 29. 3. 2012 14:57
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: agentura Virklis (ověřený zdroj [?])
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.