Neratovický kostel potřebuje vodu | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Neratovický kostel potřebuje vodu


Neratovice – Neratovice byly komunisty záměrně založeny jako města bez kostela, což chtějí změnit místní farníci a další nadšenci. Aktuálně se proto snaží sehnat zbývajících zhruba 90 000 Kč, aby kostel nebyl na suchu. Přesněji mohli zaplatit pořízení vodovodní přípojky, aby v kostele a přidruženém pastoračním centru mohla téct voda.

„Právě je prováděno zasíťování pozemků pro stavbu a chybí peníze na vodovodní přípojky. Z celkové ceny 220 000 Kč se již mezi farníky a od drobných dárců vybralo 130 000 Kč a zbývá tedy dovybrat ještě 90 000,“ sděluje detaily europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), který je společně s režisérem Jiřím Strachem patronem projektu. Sbírka pro tento dílčí cíl probíhá přes platformu darujme.cz.

Kostel bude mít významný společenský přesah. Poskytne zázemí farnosti, kde i mladí připravují program pro ostatní, a učí se tím zodpovědnosti, vzájemné ohleduplnosti, pomoci a respektu. Kostel tak přispěje k podpoře zralé občanské společnosti, sociální vnímavosti a prevenci kriminality. Zázemí kostela bude ale k dispozici pro aktivity všech lidí z okolí. Stavba bude sloužit pro pořádání koncertů, výstav a svateb, okolní hřiště a zážitková stezka se mohou stát místem rekreace.Více informací:
https://www.darujme.cz/vyzva/1201769

Kontakt:

Jitka Fialová
tisková mluvčí, PR manažer
fialova@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420777022156
+32 (0) 2 28 37


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 3. 12. 2020 20:06
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský byl v roce 2019 podruhé zvolen za KDU-ČSL do Evropského parlamentu. Je místopředsedou výboru pro zaměstnanost a sociální věci (EMPL), koordinátorem Evropské lidové strany ve výboru pro rozpočtovou kulturu (CONT), a dále působí ještě ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE).
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.