Nejvyšší správní soud - logo je PRIM autorským dílem | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Nejvyšší správní soud - logo je PRIM autorským dílem


Nejvyšší správní soud vyhověl kasační stížnosti společnosti ELTON hodinářská, a.s. z Nového Města nad Metují a svým rozsudkem ze dne 27.7.2011 rozhodl, že logo PRIM, vytvořené panem Josefem Židem, je autorským dílem. K užívání tohoto autorského díla vlastní v současné době práva pouze společnost ELTON hodinářská.

„Toto soudní rozhodnutí opravňuje společnost ELTON hodinářská, a.s., jako jedinou, k tomu, užívat označení PRIM (v této podobě) z pohledu autorského práva,“ vysvětluje člen představenstva ELTON hodinářská Jiří Helikar. Autorská práva k označení PRIM v uvedené podobě vlastní právě ELTON hodinářská, a to na základě platné licenční smlouvy, uzavřené s autorem tohoto označení, panem Josefem Židem, bývalým zaměstnancem s.p. ELTON, který jej vytvořil v roce 1969.

Současný výrobce českých hodinek PRIM, společnost ELTON hodinářská, a.s., je právním nástupcem národního podniku ELTON, který vznikl v roce 1969 vyčleněním z národního podniku Chronotechna Šternberk. Toto právní nástupnictví bylo již potvrzeno rozsudkem Krajského soudu v Ostravě ze dne 27.4.2005 potvrzeným rozsudkem Vrchního soudu v Olomouci ze dne 26.7.2006.
ELTON hodinářská, a.s. je také majitelem veškeré historické konstrukční dokumentace ke všem hodinkám vyrobeným v továrně v Novém Městě nad Metují, od jejího založení v roce 1949 do dnešních dnů. Je rovněž majitelem nebo jediným uživatelem veškerých autorských práv vztahujících se k designu zde vyrobených hodinek a hodin.
„Tento důležitý rozsudek Nejvyššího správního soudu společnost ELTON hodinářská opět přibližuje k cíli – aby výhradní právo označovat hodinky značkou PRIM měl pouze jejich tradiční český výrobce a nikoli společnost, která na náš trh dodává hodinky, vyrobené převážně v Asii,“ věří Jiří Helikar.
Kontakt:

Adéla Dittmannová
PR manager
adela.dittmannova@prim.cz
www.prim.cz
737650721


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 5. 8. 2011 17:31
Kategorie: Ekonomika
Název zdroje: E-centrum (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
PR agentura
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.