Nahrávka Gentlemen Singers obdržela "TIP HARMONIE"! | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Nahrávka Gentlemen Singers obdržela "TIP HARMONIE"!


Nová náhrávka královéhradeckého Vokálního souboru Gentlemen Singers obdržela nejvyšší možné ocenění, které lze získat v recenzích významného českého hudebního periodika zaměřeného na vážnou hudbu, časopisu Harmonie.

Před necelým půlrokem vydal Vokální soubor Gentlemen Singers své nejnovější CD s názvem Contemplatio Caeli. Album je zaměřeno na duchovní a capella hudbu skladatelů posledních dvou staletí. Právě s tímto repertoárem letos sklízí Gentlemen Singers nejeden úspěch. Např. irský tisk při srovnání jejich letošního vystoupení s dalšími hosty prestižního irského festivalu Cork International Choral Festival, světově proslulými King's Singers, doslova uvedl: "...krása, dynamická kontrola a hlasová rezonance českých Gentlemen Singers byla dokonce lepší než u King's Singers". Na veleúspěšné působení souboru navázalo i jejich CD Contemplatio Caeli, když v právě vydaném zářijovém čísle nejsledovanějšího českého periodika zaměřeného na klasickou hudbu - měsíčníku Harmonie - dosáhlo nejvyššího možného ocenění: "Tip Harmonie". V souvislosti s tímto albem chystá soubor letos ještě jednu významnou událost, a tou bude křest CD, který proběhne 23. října v Českém muzeu hudby v Praze.Kontakt:

Richard Uhlíř
umělecký vedoucí Gentlemen Singers
uhlir@gentlemensingers.cz
www.gentlemensingers.cz
+420776736602


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 5. 9. 2012 9:12
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Vokální soubor Gentlemen Singers (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Vokální soubor GENTLEMEN SINGERS se sídlem v Hradci Králové byl založen v roce 2003 a během své krátké historie se zařadil k nejvýznamnějším českým hudebním uskupením známým a žádaným u nás i v zahraničí. V současné době soubor vystupuje ve složení: Jakub Kubín (kontratenor), Martin Ptáček (tenor), Lukáš Merkl (tenor), Radek Mach (tenor), Aleš Malý (baryton), Martin Struna (baryton), Richard Uhlíř (bas, umělecký vedoucí) a Václav Kovář (bas).
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.