Nábytkářská firma Mias si polepšila a má nového partnera | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Nábytkářská firma Mias si polepšila a má nového partnera


Růst obratu za první kvartál letošního roku o 158 procent vykázala společnost Mias OC, spol. s r.o., z Krouny na Chrudimsku. Zároveň v polovině června podepíše smlouvu o hlavním partnerství a uvede na trh výrobky německé nadnárodní společnosti Dauphin, čímž rozšíří portfólio vlastních výrobků o nábytek, který sama nevyrábí. Jedná se především o luxusní kancelářské židle.

„Po zkušenostech, kdy jsme až do loňského roku byli součástí nizozemské skupiny Samas, jsme nechtěli už žádnou vazalskou smlouvu, zůstáváme dál plně svéprávným českým subjektem. Nově podepsaná smlouva o spolupráci nám otvírá nové možnosti, ale v ničem nás neomezuje,“ uvedl jednatel firmy Aleš Sokolík. Podle jeho slov Dauphin HumanDesing Group, patří k předním evropským výrobcům kancelářského sedacího nábytku a zastupuje dalších 5 značek. Firma zaměstnává v několika západoevropských zemích kolem 800 lidí.

Přestože společnost Mias OC je na trhu již 20 let, jméno Mias OC firma přijala až loni, kdy mateřská firma Samas skončila v insolvenci a hrozilo, že závod v Krouně ukončí výrobu. Po složitých jednáních se podařilo českým manažerům podnik odkoupit.
„Vyjednávání s bývalým majoritním vlastníkem se vlekla bezmála dva roky, nejistá budoucnost nás pochopitelně poškodila a ruku v ruce s probíhající ekonomickou krizí nám poklesly tržby a museli jsme udělat i některá nepopulární personální opatření. Loňské druhé pololetí ukázalo určitě oživení trhu, počítáme s tím, že pokud ekonomika poroste, dojde letos k mírnému oživení, ale v našem oboru podnikání by k většímu růstu mělo dojít až v roce 2012. Většina podniků bude nejprve investovat do nových technologií a až potom dojde na obnovu vybavení kanceláří,“ odhaduje budoucí vývoj v oboru, jednatel společnosti Martin Pavliš. Tomu odpovídá i letošní prudký nárůst tržeb o 158 procent, kdy firma za první tři měsíce letošního roku dosáhla obratu přes 32 miliónů korun.

Firma se 45 zaměstnanci zakončila loňský rok s obratem 100 miliónů korun. „Lidi začínáme přijímat zpět a počítáme, že letos jejich počet stoupne na padesát. Z hlediska dalšího vývoje je také důležité, že se nám podařilo udržet hospodaření v černých číslech, to nám umožňuje účastnit některých výběrových řízení na státní zakázky.“ doplňuje Sokolík.

Mias OC loni realizoval jednu z klíčových zakázek, kdy vybavil svým nábytkem novou správní budovu ropné společnosti Lukoil v Taškentu. Jednalo se o nábytek pro 500 pracovních míst v celkovém objemu 30 miliónů korun.
Kontakt:

Bc. Martin Němec
PR manager
nemec@inprinthk.cz
www.inprinthk.cz
+420777870563


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 14. 6. 2011 13:49
Kategorie: Ekonomika
Název zdroje: IN PRINT HK public relations (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
PR agentura
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.