Na pozemku pro nový kostel v Neratovicích už je voda i elektřina | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Na pozemku pro nový kostel v Neratovicích už je voda i elektřina


Neratovice – Neratovice nemají kostel, nutno dodat zatím, protože jsou aktuálně už pokládány základy k novému multifunkčnímu centru kardinála Berana. Děje se tak díky příspěvkům lidí, kteří během pouhých 14 dní darovali chybějících 90 000 Kč potřebných k doplacení vodovodní přípojky.

„Mám opravdu velkou radost z toho, že se částku 90 000 Kč na vodu do kostela podařilo získat během pouhých dvou týdnů, a to díky téměř 70 drobným dárcům, může se tak pokračovat ve stavbě,“ říká europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), který je společně s režisérem Jiřím Strachem patronem sbírky.

„Celkově tak už je pozemek zasíťovaný, protože kromě vodovodní přípojky byla z dřívějších darů zajištěna i ta elektrická,“ sděluje dále Zdechovský s tím, že sbírka běží i nadále a organizátoři budou vděční za každý příspěvek.

Kostel se snaží postavit předně farníci Neratovické farnosti a občané Neratovic a okolí, kterým záleží na tom, jak město vypadá a jak se v něm bude žít. Kostel s multifunkčním centrem totiž bude mít významný společenský přesah, protože kromě pastorační činnosti a pořádání svateb poslouží i ke konání koncertů, výstav a dalších kulturních akcí. Okolní hřiště a zážitková stezka se mohou stát místem rekreace a setkávání lidí.Více informací ke sbírce Voda pro kostel:
https://www.darujme.cz/vyzva/1201769
https://zdechovsky.eu/aktuality/neratovicky-kostel-potrebuje-vodu
Kontakt:

Jitka Fialová
tisková mluvčí, PR manažer
fialova@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420777022156
+32 (0) 2 28 37


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 16. 12. 2020 8:00
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský byl v roce 2019 podruhé zvolen za KDU-ČSL do Evropského parlamentu. Je místopředsedou výboru pro zaměstnanost a sociální věci (EMPL), koordinátorem Evropské lidové strany ve výboru pro rozpočtovou kulturu (CONT), a dále působí ještě ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE).
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.