Na Broumovsku chybí pediatři, zájem o region přesto stoupá | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Na Broumovsku chybí pediatři, zájem o region přesto stoupá


Broumovsko – V rámci svých poslaneckých dnů navštívil europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) Broumovsko, kde se sešel s různými představiteli města a podnikateli, aby společně probrali udržitelnost koncepce kulturního rozvoje města a možnosti rozšíření turistické atraktivnosti města.

„S panem europoslancem Zdechovským jsme se sešli při jednání s Agenturou pro rozvoj Broumova, abychom projednali další strategii postupu při pracích na zápisu památek Broumovska na výrazné české, evropské a světové seznamy,“ říká broumovský děkan Martin Lanži, který se Zdechovským spolupracuje na zapsání Broumovských kostelů na seznam kulturního dědictví UNESCO.

„Konkrétně jsme také hovořili o tom, jak pokračovat v postoupení broumovské skupiny do vyšší památkové péče a jak by bylo možné navázat komunikaci s polskými sousedy ohledně dalších společných aktivit. Také jsme se dotkli tématu, jak zajistit finanční prostředky pro broumovský festival klasické hudby,“ doplňuje Lanži.

Na Broumovsku chybí pediatři

„Během společného pracovního oběda s místními podnikateli a lidmi, kteří jsou angažováni v místním dění a politice, se hodně mluvilo o významu EU při zjednodušování procesů mezinárodní spolupráce, kdy vyšlo najevo, že na Broumovsku např. zásadně chybí pediatr, ačkoliv na blízké polské straně je lékařů naopak nadbytek. České pojišťovny ale bohužel neproplácí zahraniční doktory. S tímto tématem rozhodně budu dál pracovat v Bruselu, protože nevidím důvod, proč by členské státy nemohly více spolupracovat v oblasti dostupnosti zdravotní péče,“ uvedl po jednání europoslanec Tomáš Zdechovský.

Broumovské podniky slaví úspěchy v zahraničí

Po diskuzi se studenty na místním gymnáziu a besedě s farníky, navštívil Zdechovský i několik místních firem. První byla společnost VEBA, kde od sedmdesátých let pracuje jako ředitel pan Josef Novák, kterému se podařilo vybudovat podnik, který dodává své textilní produkty do Evropy, Afriky i Asie. Další byla společnost Hobra vedená jedním z nejaktivnějších lidí regionu, panem Janem Školníkem, který podnik před dvaceti lety převzal se svým otcem v nepříliš dobrém stavu, nyní dodávají filtrační zařízení významným evropským firmám.

„Jedná se o ukázkový příklad firem s tradicí, které se díky schopnému vedení a kvalitním výrobkům skutečně dokázaly prosadit i v zahraničí. Mám velkou radost, že jsou na Broumovsku takto šikovní lidé a určitě se sem opět rád vrátím,“ uzavírá Zdechovský, který se pak ještě setkal s majiteli golfového hřiště Grosshof a střelnice Walzel, kteří letos zaznamenali nárůst návštěvníků o téměř třicet procent.


Foto z celého dne: https://www.flickr.com/photos/126054843@N06/albums/72157672869659620/with/29786735605/Kontakt:

Jitka Fialová
tisková mluvčí, PR manažer
fialova@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420777022156
+32 (0) 2 28 37


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 19. 9. 2016 16:08
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský byl v roce 2014 zvolen za KDU-ČSL do Evropského parlamentu. Působí ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE), ve výboru pro rozpočtovou kontrolu (CONT) a v delegaci pro vztahy s Čínskou lidovou republikou.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.