Město navrhuje občana na udělení Ceny Salvator | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Město navrhuje občana na udělení Ceny Salvator


Cena Salvator je tradiční ocenění za mimořádné činy z oblasti ochrany života, zdraví, majetku a bezpečnosti obyvatel Zlínského kraje. Je každoročně udělováno členům Integrovaného záchranného systému Zlínského kraje a občanům Zlínského kraje, kteří své záslužné činy vykonali v průběhu uplynulého kalendářního roku.

Také v Otrokovicích je řada osob, které nezištně pomáhají ostatním. V únoru minulého roku jsme mohli zaznamenat mimořádný čin, kdy pan Petr Beran okamžitým zásahem zachránil život malému chlapci. „Pan Beran po příchodu z noční směny ucítil podivný zápach a následně přes rozvodovou šachtu uslyšel dětský hlas volající o pomoc. Zachránce na nic nečekal a okamžitě vyběhl do vyššího patra, které bylo již celé zadýmené. V kouři vyhledal dveře bytu, z něhož kouř vycházel. Ty byly zamčené a chlapec nemohl najít klíče. Petr Beran násilím dveře vyrazil a chlapce, který byl v šoku, z hořícího a zakouřeného bytu zachránil. Ihned poté zavolal hasiče,“ přiblížil hrdinský čin starosta města Otrokovice Jaroslav Budek. V loňském roce udělilo vedení města Petru Beranovi za tento čin Cenu města Otrokovice. Letos jej nominuje na cenu Salvatora. „Žádné ocenění nemůže dostatečně vyjádřit, jak moc si vážíme skutku, kterým je záchrana života. Nominace na udělení další ceny je vyjádřením naší úcty a poděkování člověku, kterému osud jiných není lhostejný. Nechceme, aby tento čin zapadl do shonu běžných dnů, ale byl nám připomínkou, že všichni lidé mohou pomáhat a stát se výjimečnými,“ zdůraznil Budek.
Nominační období, kdy může také veřejnost nominovat své blízké za jejich hrdinské činy, bude probíhat do 2. února 2011. Poté budou lidé moci do 28. února 2011 hlasovat pro nejstatečnější činy v kategorii Občan na webových stránkách www.cenasalvator.cz.
Kontakt:

Mgr. Lenka Krupková
tisková mluvčí města Otrokovice
lenka.krupkova@muotrokovice.cz
723606758
577680449


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 1. 2. 2011 15:42
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: Město Otrokovice (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Město Otrokovice leží v západní části Zlínského kraje, na rozhraní tří regionů: Valašska, Slovácka a Hané - a tak se i v povaze našich obyvatel snoubí hanácká rozvážnost s valašsky tvrdou pracovitostí a slováckým temperamentem. Naše město vzniklo spojením někdejších samostatných obcí Otrokovice a Kvítkovice.

Otrokovice jsou moderním průmyslovým sídlem, jehož rozvoj byl založen ve třicátých letech 20. století výstavbou Baťových závodů a dynamiku nabral v sedmdesátých letech minulého století v souvislosti s otevřením nové pneumatikárny. V současné době je město Otrokovice se svými téměř 19 tisíci obyvateli šestým největším městem Zlínského kraje a je centrem mikroregionu zahrnujícího obce s celkovým počtem téměř 35 000 obyvatel. Svou polohou na důležitých silničních a železničních tazích jsou Otrokovice vstupní branou Zlínského kraje.

Občan města i jeho návštěvník tady najde příjemné místo k bydlení a práci, ale také k rekreaci, sportu a zábavě, místo s širokou nabídkou vzdělávacích možností a služeb.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.