Lidovečtí europoslanci se ohrazují proti nepravdě o kvótách | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Lidovečtí europoslanci se ohrazují proti nepravdě o kvótách


Brusel/Praha – Europoslanci za KDU-ČSL se ohrazují proti nepravdivému tvrzení Jana Zahradila z ODS, že podpořili zavedení kvót pro uprchlíky pro jednotlivé země EU. Podle lidovců je toto tvrzení naprosto lživé a lze to naprosto jednoduše prokázat zápisem z hlasování. Navíc podle lidovců poslanec Zahradil zřejmě neví, že rezoluce není závazný akt nebo záměrně nemluví pravdu.

Evropský parlament přijal rezoluci o situaci uprchlíků v oblasti Středomoří, která reaguje na smrt 800 lidí ve Středomoří. „Rezoluce je forma doporučení Evropské komisi, která nemá závazný charakter. Dlouhodobě patříme s Poláky, Slováky, Maďary nebo Pobaltskými státy mezi největší odpůrce přijetí povinných kvót. Navíc rozhodnutí o povinných počtech přijatých uprchlíků je v kompetenci členských států,“ vysvětluje europoslanec za KDU-ČSL Tomáš Zdechovský.
Podle europoslance Zdechovského jde především o to, aby státy EU sjednotily svoji strategii azylové politiky. Na území EU v žádném případě nebudou pouštěni lidé například s kriminální minulostí, nebo kterým byla v minulosti žádost o azyl opakovaně zamítnuta. Také je potřeba odmítnout všechny ekonomické imigranty. Tito lidé budou okamžitě vráceni do Afriky.
Evropská unie se podle lidoveckých europoslanců musí snažit, aby zabránila dalším ztrátám na životech na moři. „Existují řešení, a to například rozšíření mandátu operace Triton nebo Poseidon ve Středozemí, který by měl zahrnovat pátrací a záchranné akce na úrovni EU,“ doplňuje Zdechovský.
Kontakt:

Eva Fruhwirtová
mediální poradce
fruhwirtova@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420 737 103 866
+32 (0) 2 28 37


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 30. 4. 2015 13:03
Kategorie: Politika
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský byl v roce 2014 zvolen za KDU-ČSL do Evropského parlamentu. Působí ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE), ve výboru pro rozpočtovou kontrolu (CONT) a v delegaci pro vztahy s Čínskou lidovou republikou.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.