Lidovci zveřejnili seznam protiteroristických opatřeních | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Lidovci zveřejnili seznam protiteroristických opatřeních


Praha/Brusel – Evropští lidovci chtějí prosadit seznam protiteroristických opatřeních, který by měl přispět k zvýšení bezpečnosti občanů Evropské unie. Na seznamu opatření se shodli europoslanci Evropské lidové strany (EPP) napříč všemi členskými státy a byl konzultován i s experty z evropských agentur jako jsou Europol, Frontex a Eurojust.

„Shodli jsme se na tom, že v současné době je potřeba rychle provést zásadní změny v oblasti bezpečnosti. Musí se dotáhnout jak některé legislativní návrhy, tak konkrétní opatření v oblasti zesílených kontrol vnějších hranic,“ vysvětluje český lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský, který se na materiálu spolupodílel.
Europoslanec Zdechovský navíc s kolegy z Výboru pro vnitřní bezpečnost a spravedlnost (LIBE) a Rozpočtového výboru (BUDG) prosadili historicky nejvyšší navýšení peněz na oblast bezpečnosti. „Výdaje Evropské unie na bezpečnost by měly být navýšeny až na 4 miliardy korun, což je nejvyšší navýšení v historii EU,“ dodal Zdechovský.

Lidovci chtějí systématická opatření
Lidovci chtějí prosadit komplexní systém řešení, který by zahrnoval jak legislativní opatření, tak konkrétní operativní kroky. Například prosazují urychlené spuštění registru dat o cestujících leteckých společností nebo rychlejší odstraňování propagandistických videí Islámského státu ze sociálních sítí. Posílit by měly i evropské agentury zabývající se bezpečností Europol, Eurojust nebo Frontex.
„Za naprostou prioritu považujeme boj s terorismem a posílení ochrany vnějších hranic. Například bychom měli začít pracovat na systému inteligentních hranic, které nám zajistí informace o tom, kdo a kdy vstoupil na území Evropské unie. Systém razítek v pasech je už dávno překonaný,“ upozornil například na jednu z důležitých součástí systému opatření Zdechovský.
Evropští lidovci také chtějí, aby byla posílena vojenská angažovanost v Sýrii. Taktéž mají být vyhodnoceny způsoby, jak zlepšit a upevnit spolupráci s třetími zeměmi, aby byla ukončena občanská válka a zajištěna polická stabilita v Sýrii. Podle lidovců má být i přehodnocení spolupráce s Tureckem ve věci boje s terorismem, financování terorismu a kontrol vnějších hranic prostřednictvím akčního plánu, navracení uprchlíků.
Daniel Rejman

Kontakt:

Eva Fruhwirtová
mediální poradce
fruhwirtova@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420 737 103 866
+32 (0) 2 28 37


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 23. 11. 2015 19:41
Kategorie: Zahraniční
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský byl v roce 2014 zvolen za KDU-ČSL do Evropského parlamentu. Působí ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE), ve výboru pro rozpočtovou kontrolu (CONT) a v delegaci pro vztahy s Čínskou lidovou republikou.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.