Lidovci nesouhlasí s brzkým zrušením víz pro občany Kosova | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Lidovci nesouhlasí s brzkým zrušením víz pro občany Kosova


Štrasburk/Praha – Probíhající ratifikaci asociační smlouvy Kosova a Evropské unie ostře kritizují čeští lidovci. Podle místopředsedy KDU-ČSL a předsedy poslaneckého Výboru pro evropské záležitosti Ondřeje Benešíka a europoslance Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) je nutné takové rozhodnutí Evropské komise ještě důkladně diskutovat. Lidovci také upozorňují na možnou další migrační vlnu do Evropy.

„Kosovo neplní podmínky, které Evropská unie žádá, navíc kosovská vláda se dodnes přímo nepostavila čelem ke zločinům z doby konfliktu se Srby,“ popisuje Ondřej Benešík a dodává, že v Kosovu bují organizovaný zločin a v žádném případě se nedá hovořit o demokratické zemi.
Zrušení víz pro obyvatele Kosova v celé Evropě kritizují i zástupci bezpečnostních složek. Vysoká nezaměstnanost, nestabilita a ekonomické problémy vedou k tomu, že většina mladých lidí tady nevidí svou budoucnost a odchází do západní Evropy, především do Německa. „Pokud dojde ke zrušení víz, můžeme očekávat další silnou migrační vlnu do Evropy. Bez víz začnou lidé z Kosova zemi hromadně zemi opouštět, což můžeme vidět posledních pět let,“ varuje europoslanec Zdechovský.
Evropská politika by podle lidovců neměla nesvobodným či ne úplně svobodným státům jako Kosovo otevírat náruč a snažit se s nimi za každou cenu přátelit. „Musíme jasně říct, že pokud chce vstoupit do unie, musí plnit její požadavky na dodržování lidských práv nebo v boji proti organizovanému zločinu,“ zdůraznil Zdechovský.
V Kosovu jsou podle mezinárodních neziskových organizací dlouhodobě porušována práva srbské menšiny a opakovaně jsou proti ní podnikány útoky. Kosovo navíc patří k zemím s největší mírou korupce v Evropě.
Kontakt:

Eva Fruhwirtová
mediální poradce
fruhwirtova@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420 737 103 866
+32 (0) 2 28 37


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 19. 2. 2016 9:55
Kategorie: Zahraniční
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský byl v roce 2014 zvolen za KDU-ČSL do Evropského parlamentu. Působí ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE), ve výboru pro rozpočtovou kontrolu (CONT) a v delegaci pro vztahy s Čínskou lidovou republikou.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.