Lidovci jsou ostrými kritiky střídání času i na půdě Evropského parlamentu | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Lidovci jsou ostrými kritiky střídání času i na půdě Evropského parlamentu


Brusel/Praha – V úterý 24. března se v Evropském parlamentu koná veřejné slyšení na téma jednotného času. Letní čas začíná v České republice už tento víkend, hodinky si posuneme o hodinu dopředu. Dlouholetým ostrým kritikem střídání času je europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), který se se svými kolegy Michaelou Šojdrovou a Pavlem Svobodou (pořadatelem slyšení) jednání také zúčastní.

„Střídání času je v dnešní době absurdita na druhou. Je proto načase jej zrušit. Argumenty, které se dříve uváděly pro jeho zavedení, se ukázaly jako mylné a dávno neplatí. Ekonomická úspora, která bývá zmiňována jako hlavní důvod, se prakticky rovná nule a negativní dopady střídání časů na zdraví člověka jsou naopak jednoznačné,“ opakovaně zdůrazňuje Zdechovský, který společně s iniciátorem hnutí For only time Petrem Šilarem, senátorem za KDU-ČSL, dlouhodobě bojuje za zrušení letního času.
Svá stanoviska a názory přednesou v Evropském parlamentu členové tří výborů – a to výbor pro průmysl, výzkum a energetiku, dále výbor pro dopravu a turismus a výbor pro právní záležitosti. Slyšení začíná v 16 hodin.

Zájemci se mohou přidat k iniciativě za jednotný čas zde: http://www.foronlyonetime.eu

Kontakt:

Eva Fruhwirtová
mediální poradce
fruhwirtova@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420 737 103 866
+32 (0) 2 28 37


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 25. 3. 2015 11:00
Kategorie: Politika
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský byl v roce 2014 zvolen za KDU-ČSL do Evropského parlamentu. Působí ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE), ve výboru pro rozpočtovou kontrolu (CONT) a v delegaci pro vztahy s Čínskou lidovou republikou.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.