Lidovci chtějí iniciovat vyšetření původu nákazy koronavirem | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Lidovci chtějí iniciovat vyšetření původu nákazy koronavirem


Praha - Lidovci požadují důkladné vyšetření důvodů, které vedly k pandemii Covid-19. Podle aktuálních výzkumů nemuselo dojít k tak masivnímu rozšíření nákazy, kdyby Čínská lidová republika učinila nezbytná opatření včas a netajila důležité informace. Čína ale dlouhou dobu šířila mylnou informaci o tom, že virus není přenosný z člověka na člověka. Europoslanci Tomáš Zdechovský a Michaela Šojdrová proto připravují dopis Evropské komisi, ve kterém budou žádat o pečlivé prošetření šíření nákazy v souvislosti se zatajovanými informacemi ze strany Číny a Světové zdravotnické organizace WHO.

Čína s největší pravděpodobností uměle snižovala údaje o počtu nakažených, jakož i o počtu obětí. To vedlo k tomu, že řada států zavedla restriktivní opatření odpovídající vážnosti situace mnohem později, než by bývalo bylo nutné. „Chceme znát jasnou odpověď na to, kdo je původce a zda čínské orgány nezamlčovaly informace o pandemii. EU musí být iniciátorem a lídrem vyšetřování, protože státy EU patřily a patří k nejvíce postiženým na světě,“ řekl europoslanec a místopředseda KDU-ČSL Tomáš Zdechovský.

Lidovci se rozhodli také iniciovat výzvu Poslanecké sněmovny předsedovi vlády Andreji Babišovi, aby na úrovni Evropské rady požadoval zaúkolování Evropské komise vyšetřením faktorů, které vedly ke vzniku pandemie, jakož i vyšetřením zavádějících informací o novém koronaviru Covid-19 čínskými státními orgány. „Hlavním cílem vyšetřování nemá být ostrakizace Číny, ale poučení mezinárodního společenství, které v budoucnu zvýší jeho odolnost,“ uvedl poslanec a předseda Výboru pro Evropské záležitosti Ondřej Benešík.


Kateřina ProcházkováKontakt:

Jitka Fialová
tisková mluvčí, PR manažer
fialova@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420777022156
+32 (0) 2 28 37


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 20. 4. 2020 21:13
Kategorie: Politika
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský byl v roce 2019 podruhé zvolen za KDU-ČSL do Evropského parlamentu. Je místopředsedou výboru pro zaměstnanost a sociální věci (EMPL), koordinátorem Evropské lidové strany ve výboru pro rozpočtovou kulturu (CONT), a dále působí ještě ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE).
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.