Lanškroun opraví část lesních cest | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Lanškroun opraví část lesních cest


Díky dotačním titulům získá část cest vedoucích přes lesy východně od Albrechtic v letošním roce novou kvalitu. Ve svahu nad Hraničním potokem se dočká opravy 2,25 km hlavní odvozní trasy a 1,19 km vyvážecí odbočky.

Město Lanškroun vlastní asi 301 ha lesů ve svém okolí. Do těchto míst se lesnická technika, materiál i lesní pracovníci dostávají po lesních cestách, které následně slouží i k přepravě vytěženého dřeva. Některé cesty jsou v současné době ve špatném stavebně – technickém stavu. Vliv na jejich kvalitu má čas, zatížení cest i klimatické podmínky.
Dotaci na projekt Rekonstrukce lesní cesty „Městské lesy Lanškroun“ ve výši Kč 2.641.636,- poskytne městu Státní zemědělský intervenční fond z Programu rozvoje venkova. Konečná cena stavby bude předmětem veřejné zakázky, kterou odbor právní a majetku Městského úřadu Lanškroun vyhlásí v nejbližším možném termínu.
Správce městských lesů Ing. Roman Bureš v této věci připomněl: „Lesní cesty neslouží jen k hospodářské činnosti města, je třeba zdůraznit rekreační funkci lesa. Lanškrouňáci hojně využívají lesní cesty v okolí města k turistice i cykloturistice. Údolí Hraničního potoka je častým cílem výletů občanů našeho města, jsme rádi, že občanům města umožníme příjemnější pohyb po našem lese.“

Petra Brejšová, kancelář starosty a tajemníka
Kontakt:

Drahomíra Lišková
Referentka kanceláře starosty a tajemníka
drahomira.liskova@mulanskroun.cz
www.lanskroun.eu
465 385 226


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 28. 3. 2011 9:11
Kategorie: Veřejná správa
Název zdroje: Město Lanškroun (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Územně samosprávní celek
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.