Krize ustupuje – trh s překlady jde nahoru | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Krize ustupuje – trh s překlady jde nahoru


Trh překladatelských služeb je jedním z důležitých ukazatelů stavu ekonomiky. Podle rostoucího trhu s překlady lze dedukovat, že krize končí. V meziročním srovnání trh porostl o 10-15%.

Ekonomika roste, firmy začínají více vyrábět, více dovážejí, oživuje export. Zde všude jsou zapotřebí překladatelské služby.

Podle vyjádření předních překladatelských agentur se poptávka po překladech dále zvyšuje. V roce 2009 trh registroval pokles o 10-20%, letos je tomu naopak.

„Ve srovnání s loňským rokem registrujeme nárůst práce o 10-15%“, říká vedoucí překladatelské firmy Slůně – svět jazyků, Stanislav Talla. Majitelka konkurenční firmy Alka Language Specialists, Lucie Vlková, dodává: „Pro naši jazykovou školu nejsou překlady stěžejní business, přesto letos evidujeme od našich klientů zvýšenou poptávku v tomto směru.“

Nejvíce se překládají obory, které dále signalizují oživení celé ekonomiky: strojírenství, ekonomika a právo. Na tomto se shodují všechny překladatelské agentury.

Agentury jsou nuceny více naslouchat potřebám svých klientů, být flexibilní, kvalitní a více rychlí. Jednou z velmi žádaných služeb je v poslední době víkendový servis – překlady zadávané o víkendu. „V současné době tuto službu využívají minimálně 2-3 firmy každý víkend. Před rokem byl o tuto službu daleko nižší zájem“, uzavírá Talla ze Slůněte.Kontakt:

Ing. Stanislav Kašpar
marketing a obchod
stanislav.kaspar@slune.cz
725 550 727
59 59 570 59


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 9. 9. 2010 9:03
Kategorie: Studium a vzdělání
Název zdroje: Slůně - svět jazyků, s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Jazyková škola a překladatelská agentura Slůně - svět jazyků vznikla v roce 1998 v Ostravě. V průběhu deseti let společnost založila nové pobočky v Brně, Praze a Plzni a stala se členem Asociace jazykových škol a agentur ČR a Asociace českých překladatelských agentur. Nabízí jazykovou výuku pro firmy i veřejnost, jazykové audity, jazykovou literaturu, překlady a tlumočení. V roce 2008 Slůně získalo titul Firma roku 2008 v Moravskoslezském kraji a ve stejném kraji získalo také ocenění za marketingově řízenou firmu. Slůně – svět jazyků nabízí unikátní službu - Skype výuku cizích jazyků (jako jedni z prvních v ČR), a dále službu víkendových překladů (jako jedni z mála v ČR).
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.