Královéhradecký kraj se bude podílet na přípravě zápisu broumovských kostelů na seznam UNESCO | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Královéhradecký kraj se bude podílet na přípravě zápisu broumovských kostelů na seznam UNESCO


Broumov – Ve čtvrtek 5. května při jednání s europoslancem Tomáše Zdechovským potvrdil královéhradecký hejtman Lubomír Franc finanční podporu na vypracování dokumentace pro skupinu broumovských kostelů, která je potřebným krokem na cestě k zápisu těchto unikátních architektonických staveb na seznam UNESCO.

„Pan hejtman vyjádřil jednoznačnou podporu naší snaze o zápis broumovských kostelů na seznam UNESCO. Je před námi ještě dlouhá cesta, ale je dobře, že jsme začali. Instituce UNESCO o skupině broumovských kostelů ví a já jim je také při všech setkání pravidelně připomínám,“ sdělil Tomáš Zdechovský, který dlouhodobě upozorňuje na fakt, že v Královéhradeckém kraji se nenachází žádná památka UNESCO.
S europoslancem spolupracuje děkan Martin Lanži, který připravuje další postup a podklady pro zpracování potřebné dokumentace za účelem zařazení broumovských kostelů na seznam UNESCO. „Řešili jsme také možnosti zajištění financí pro zvýšení atraktivity regionu pro turisty z České republiky i zahraničí. Chceme také více podpořit kulturní život v našem regionu, takže jsme hledali prostor pro spolupráci, a to nejen finanční,“ řekl děkan Lanži.
Broumovská farnost, pod kterou spadá třináct unikátních kostelů známých pod spojením broumovské kostely, se dlouhodobě snaží o záchranu těchto památek a navrácení kulturního života. V současné době je na vzestupu tzv. církevní turistika. Broumovská farnost má připraveno spoustu nápadů, které by přivedli turisty na Broumovsko. „Vedle zpřístupnění kostelů se jedná o vybudování naučné stezky mezi kostely a klášterem, obnovení poutních cest a pořádání kulturních a společenských akcí,“ popisuje Zdechovský.
Kontakt:

Eva Fruhwirtová
mediální poradce
fruhwirtova@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420 737 103 866
+32 (0) 2 28 37


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 5. 5. 2016 14:57
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský byl v roce 2014 zvolen za KDU-ČSL do Evropského parlamentu. Působí ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE), ve výboru pro rozpočtovou kontrolu (CONT) a v delegaci pro vztahy s Čínskou lidovou republikou.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.