Komorní večery s Gentlemen Singers skončily! | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Komorní večery s Gentlemen Singers skončily!


Hradec Králové - Ve čtvrtek 7. 6. se v sále královéhradecké filharmonie uskutečnil poslední koncert v rámci úspěšného a v ČR ojedinělého abonentního cyklu „Komorní večery s Gentlemen Singers“, který společně pořádaly Filharmonie Hradec Králové a Vokální soubor Gentlemen Singers.

Každý koncert byl originálem, premiérou i derniérou zároveň. Gentlemen Singers přivedli během pětiletého trvání cyklu na hradecká pódia více jak pětadvacet českých i zahraničních umělců reprezentujících různé hudební žánry. Zejména zahraniční vokální soubory, které se na pozvání „gentlemanů“ v Hradci Králové představily, patří k těm nejlepším na světě. Konkrétně se jedná o: Banchieri Singers (Maďarsko), Ensemble Amarcord (Německo), Close Harmony Friends (Slovensko), Voces8 (Velká Británie), Talla Ensemble (Finsko) a Anima Solla (Lotyšsko). Kromě zahraničních vokálních souborů se hradeckému publiku představily i tři české: Affetto, Linha Singers a Schola Gregoriana Pragensis. V rámci pěti ročníků Komorních večerů s Gentlemen Singers dále postupně vystoupili také: Edita Keglerová (cembalo), Clarinet Factory (klarinetové kvarteto), sólisté Filharmonie Hradec Králové, Musica Bohemica s Jaroslavem Krčkem (2x), Epoque Quartet (smyčcové kvarteto), Alfred Strejček (recitace), Martin Jakubíček (varhany), Eben Trio (klavírní trio tehdy vystupující pod názvem Puella Trio), Hradišťan s Jiřím Pavlicou (cimbálová muzika), Iva Bittová (housle a zpěv), Jan Vičar (skladatel – ČR), Stephen Hatfield (skladatel a sbormistr – Kanada), Lubomír Brabec (kytara) a Zdeňka Žádníková Volencová (recitace a zpěv).
Konec „Komorních večerů s Gentlemen Singers“ neznamená, že by se diváci z Hradce Králové se svým oblíbeným souborem již nesetkávali. Vokální soubor Gentlemen Singers se hradeckému publiku představí již 21. prosince na svém samostatném vánočním koncertu v sále Filharmonie Hradec Králové.Kontakt:

Richard Uhlíř
předseda výkonného výboru OS Gentlemen Singers
uhlir@gentlemensingers.cz
www.gentlemensingers.cz
+420776736602


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 14. 6. 2012 22:44
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Vokální soubor Gentlemen Singers (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Vokální soubor GENTLEMEN SINGERS se sídlem v Hradci Králové byl založen v roce 2003 a během své krátké historie se zařadil k nejvýznamnějším českým hudebním uskupením známým a žádaným u nás i v zahraničí. V současné době soubor vystupuje ve složení: Jakub Kubín (kontratenor), Martin Ptáček (tenor), Lukáš Merkl (tenor), Radek Mach (tenor), Aleš Malý (baryton), Martin Struna (baryton), Richard Uhlíř (bas) a Václav Kovář (bas).
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.