Keramtech očekává nejlepší výsledky za poslední tři roky | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Keramtech očekává nejlepší výsledky za poslední tři roky


Žacléř, 31. října 2011 – Po dvou letech propadu očekává letos výrobce technické keramiky pro slévárny, elektroporcelánu a topné keramiky, společnost Keramtech Žacléř, návrat hospodářského výsledku k předkrizovým rokům 2007 a 2008. Firma, která 80 procent své produkce exportuje, pociťuje oživení výroby v zemích EU a našla i nové odběratele v zemích mimo eurozónu.

„Pololetní výsledek, kdy tržby přesáhly 51 miliónů ukazuje, že rok zakončíme tržbami přes 100 miliónů, stejně jako v roce 2008. Růst výroby táhne především automobilový průmysl. Našim hlavním artiklem je slévárenská keramika, filtry a sítka k zachycení nečistot při výrobě kovových odlitků,“ říká výkonný ředitel společnosti Ing. Zdeněk Albrecht. Keramtech v oboru výroby keramických lisovaných filtrů patří mezi tři největší světové výrobce.
Na zvýšení exportu v letošním roce mělo vliv i zavedení některých novinek, které jsou výsledkem vlastního vývoje.
„Vyvinuli jsme speciální hmotu na filtry určené pro filtraci hliníku a dále filtrační boxy na filtraci taveniny pro velké odlitky z oceli a litiny “ doplňuje Albrecht.
Firma tyto produkty vyvíjela za podpory operačního programu Podnikání a inovace, kdy obdržela 1,5 miliónu korun z Bruselu a další 2 milióny investovala z vlastních zdrojů. Kromě keramických filtrů pro slévárenství tvoří další část výrobního programu porcelán pro elektroprůmysl, například objímky žárovek, pojistkové spodky, odporové válečky apod. Zhruba 10 procent výroby Keramtech realizuje v oblasti topné keramiky, kdy vyrábí bojlerové válečky, nosiče topných spirál, infrahořáky a další drobnou keramiku.
Oživení poptávky společnost pocítila už v loňském roce, kdy nabrala 21 nových zaměstnanců. „Nyní jedeme na plný provoz s maximálním využitím pracovní doby, ale pokud bude stoupající trend poptávky pokračovat, nezbude nám než počet zaměstnanců znovu navýšit. Nyní zaměstnáváme 124 lidí,“ upřesnil Albrecht.
Růst výroby v Žacléři není jen odrazem oživení v sousedních zemích EU, ale společnost našla i netradiční odběratele v USA, Mexiku a Rusku. „ I tam se jedná především o slévárny napojené na automobilový průmysl, k největším patří určitě ruský výrobce nákladních automobilů Kamaz,“ vysvětluje Albrecht.
Společnost Keramtech byla jako porcelánka založena už v roce 1878. Po roce 1945 se firma už plně věnovala jen výrobě technického porcelánu a spadala pod Elektroporcelán Louny. V roce 1994 byla zprivatizována managementem. Základní kapitál společnosti, kterou nyní ovládají čtyři fyzické osoby je 5 miliónů korun.
Kontakt:

Ing. Martin Němec
PR manager
nemec@inprinthk.cz
www.inprinthk.cz
+420777870563


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 31. 10. 2011 11:26
Kategorie: Ekonomika
Název zdroje: IN PRINT HK public relations (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
PR agentura
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.