K pomoci obcím v okolí Želivky se přidal i předseda Senátu Štěch | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


K pomoci obcím v okolí Želivky se přidal i předseda Senátu Štěch


Kožlí/Praha – Kritickým stavem v regionu vodní nádrže Švihov zvané též Želivka se začíná zabývat stále více politiků. K europoslanci Tomášovi Zdechovskému (KDU-ČSL) se již přidal další europoslanec Pavel Poc (ČSSD), poslanec Vít Kaňkovský (KDU-ČSL) a nově také předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD).

„Na pomoci regionu v okolí Želivky se musí podílet také Praha a střední Čechy, které jsou zásobovány pitnou vodou z nádrže. Problematika Želivky je nadregionální záležitostí, není to věcí jenom samotného regionu,“ pronesl po jednání s europoslancem Zdechovským předseda Senátu Milan Štěch.
Starostové absolvovali během posledních několika let desítky jednání, které však zůstala jen u slibů. „Díky Tomášovi Zdechovskému dostaly věci rychlejší spád. Sestavili jsme expertní skupinu, připravili požadavky a sepsali také problémy regionu, se kterými seznamujeme ministerstva a politiky,“ popisuje starosta Kožlí Václav Husák.

Želivka je největší zásobárnou vody ve střední Evropě
Želivka patří k největším vodním nádržím ve střední Evropě, je zásobárnou pitnou vody pro Prahu od roku 1975. Kvůli přehnaně přísným ochranným pásmům došlo v regionu k vylidnění a obce se potýkají s kritickým stavem infrastruktury. Navíc je zde znemožněno provozovat cykloturistiku, rybaření, koupání.
„Jsou to takové Sudety uprostřed České republiky. Stát se chová macešsky a starostům došla trpělivost. Přes rok intenzivně hledáme řešení, která by pomohla zlepšit život v regionu a musím říct, že získáváme stále větší podporu,“ shrnuje Zdechovský, který už také jednal v Bruselu o možných dotací pro region a také s premiérem Bohuslavem Sobotkou o kompenzacích pro region.
V pátek 2. října přijede do obcí v okolí nádrže ministr zemědělství Marian Jurečka. Bude tak první ministr, který od 70. let navštíví region.
Kontakt:

Eva Fruhwirtová
mediální poradce
fruhwirtova@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420 737 103 866
+32 (0) 2 28 37


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 15. 9. 2015 21:27
Kategorie: Životní prostředí
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský byl v roce 2014 zvolen za KDU-ČSL do Evropského parlamentu. Působí ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE), ve výboru pro rozpočtovou kontrolu (CONT) a v delegaci pro vztahy s Čínskou lidovou republikou.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.