Jurečka jako první ministr přijede jednat o kritické situaci obcí v okolí Želivky | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Jurečka jako první ministr přijede jednat o kritické situaci obcí v okolí Želivky


Kožlí – Ministr zemědělství Marián Jurečka (KDU-ČSL) přijede 2. října jednat do Kožlí u Ledče nad Sázavou se starosty měst a obcí z okolí Želivky o jejím dalším osudu. Uskuteční se tak historicky první a největší setkání představitelů obcí a měst z okolí vodní nádrže s představitelem české vlády od roku 1972, kdy přehrada vznikla. Stát tehdy zrušil desítky měst a obcí na břehu řeky a přesídlil několik tisíc obyvatel, z nichž mnozí nedostali za své pozemky dodnes náhradu.

„Jedná se o historické jednání představitelů zdejších měst a obcí s představitelem české vlády od doby vzniku přehrady. Mám radost, že ministr Jurečka dodržel své slovo a rozhodl se tuto oblast navštívit,“ komentoval tuto návštěvu její hlavní iniciátor europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). Ten se již více jak rok snaží na problémy měst a obcí v okolí vodní nádrže Švihov upozorňovat. Se starosty se mu podařilo sepsat požadavky měst a obcí a nyní chtějí při jednání s vládou dosáhnout některých ústupků v oblasti kompenzací za omezení přehradou nebo její částečné zpřístupnění pro ekoturistiku.
„Věříme, že se nám podaří s vládou vést konstruktivní dialog. Rádi bychom zachovali ochranu pitné vody a krajiny, ale současně chceme do této oblasti vrátit život,“ prozradil hlavní směr jednání sociálně demokratický europoslanec Pavel Poc, který se ke Zdechovskému v létě připojil. Europoslanci Poc a Zdechovský o situaci také hovořit s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) a prezidentem Milošem Zemanem.
Schůzka ministra s představiteli měst a obcí se uskuteční 2. října v odpoledních hodinách. Už nyní se očekává, že do Kožlí přijede minimálně 150 představitelů místních samospráv, kteří s sebou přivezou také konkrétní požadavky na ministerstvo zemědělství a Povodí.
Kontakt:

Eva Fruhwirtová
mediální poradce
fruhwirtova@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420 737 103 866
+32 (0) 2 28 37


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 7. 9. 2015 20:57
Kategorie: Zemědělství
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský byl v roce 2014 zvolen za KDU-ČSL do Evropského parlamentu. Působí ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE), ve výboru pro rozpočtovou kontrolu (CONT) a v delegaci pro vztahy s Čínskou lidovou republikou.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.