Jotun Powder Coatings zvyšuje ceny | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Jotun Powder Coatings zvyšuje ceny


Norská společnost Jotun Powder Coatings, která je předním výrobcem a dodavatelem práškových barev, hlásí od začátku března tohoto roku celosvětový nárůst cen všech svých produktů. Zdražení je přímou reakcí na stoupající ceny vstupních surovin.

Jotun Powder Coatings (JPC), který patří mezi největší světové výrobce a dodavatele práškových barev, oznámil své rozhodnutí o zvýšení cen u všech svých produktů. Zvýšení cen se týká nejen evropských trhů, ale zasáhne též trhy na Středním východě a Asii s platností od 1. 3. 2011.

Surovin potřebných pro výrobu práškových barev je na světových trzích díky náhlému zvýšení poptávky po skončené hospodářské krizi nedostatek. Proto jejich cena trvale stoupá. „Na surovinách a jejich cenách jsme závislí. Máme-li udržet kvalitu, změna cen je nevyhnutelná“, sdělil Claudio Iurilli, ředitel globálního marketingu JPC. V samotném roce 2010 se tržní cena surovin užívaných k výrobě barev (polyester, polyuretan, titanová běloba a epoxidové pryskyřice) zvýšila o 30 až 40%.

Díky zvýšení cen bude moci JPC pokračovat v dodávání práškové barvy vysoké kvality pro silnou a širokou zákaznickou základnu z architektonického, průmyslového a funkčního segmentu. Zvýšení cen se bude týkat všech produktových řad společnosti JPC – epoxidových i polyesterových, a také produktů na bázi polyuretanu.

Navzdory snaze firmy Jotun Powder Coatings o minimalizaci nákladů, není výhled na rok 2011 příliš pozitivní, neboť stoupající cena ropy tlačí růst nákladů petrochemických produktů.

- - - - - - - - - - - - -
O Jotunu
Jotun je jedním z předních světových výrobců a dodavatelů práškových barev. Korporace má 74 společností a 40 výrobních jednotek ve 37 zemích na všech kontinentech. Dále má Jotun zastoupení, filiálky a distributory ve více než 80 zemích. Celkový prodej Jotunu v roce 2009 činil 12 814 mil. Skupina firem Jotun zaměstnává ve svých čtyřech divizích 7 400 zaměstnanců a sídlí v Sandefjordu v Norsku.

JPC působí ve 3 klíčových segmentech: průmyslu a speciálních barev, architektonickém a funkčním. Jako výrobce práškových barev JPC chrání životní prostředí a naše výrobky neobsahují žádná rozpouštědla, odpadní práškové barvy jsou recyklovány s minimálním odpadem, a jejich likvidace je snadná a bezpečná. Všechny práškové barvy firmy Jotun jsou bez obsahu těžkých kovů.

Pro další informace prosím kontaktujte: Martin Auervek, Marketing Manager for Central and Eastern Europe and Nordic countries, GSM: +420 602 467 717, tel: +420 475 620 344, martin.auervek@jotun.com,Jotun Powder Coatings (CZ) a.s., Na Rovném 866, 400 04, Trmice, Czech Republic, http://www.jotun.com
Kontakt:

Ondřej Kopecký
PR Manager
ondrej.kopecky@marco.eu
777797385
532300060


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 16. 3. 2011 7:47
Kategorie: Ekonomika
Název zdroje: MARCO reklamní agentura, spol. s r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
MARCO/BBN - komunikační full servisová agentura. Součástí globální komunikační sítě BBN. Specializované divize: MARCO Public Relations (kancelář Brno), MARCO Event Marketing (kancelář Brno), MARCO International (kancelář Praha), MARCO creative (webdesign, multimedia, kancelář Brno), Oddělení promotion a produkce v reklamě (členství v Mezinárodní organizaci PSI, kancelář Brno).
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.