Jiří Paroubek, zastánce PPP vystoupí na odborné konferenci o spolupráci veřejného a soukromého sektoru Czech PPP FORUM 2009. | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Jiří Paroubek, zastánce PPP vystoupí na odborné konferenci o spolupráci veřejného a soukromého sektoru Czech PPP FORUM 2009.


Jiří Paroubek, zastánce PPP vystoupí na odborné konferenci o spolupráci veřejného a soukromého sektoru Czech PPP FORUM 2009. Jiří Paroubek, jeden z předních propagátorů a zastánců PPP (Public Private Partnership) vystoupí se svým příspěvkem na téma PPP projekty - cesta z finanční krize na odborné konferenci Czech PPP FORUM, konané 10. června 2009 v Praze. Jiří Paroubek v době, kdy vládne ekonomická krize poukazuje na potenciál, který v sobě projekty PPP mají a apeluje na jejich využívání.

Praha, 27. 5. 2009 Jiří Paroubek, zastánce PPP vystoupí na odborné konferenci o spolupráci veřejného a soukromého sektoru Czech PPP FORUM 2009.

Jiří Paroubek, jeden z předních propagátorů a zastánců PPP (Public Private Partnership) vystoupí se svým příspěvkem na téma PPP projekty - cesta z finanční krize na odborné konferenci Czech PPP FORUM, konané 10. června 2009 v Praze. Jiří Paroubek v době, kdy vládne ekonomická krize poukazuje na potenciál, který v sobě projekty PPP mají a apeluje na jejich využívání.

Konference Czech PPP FORUM shrnuje dosavadní praxi, zabývá se budoucností PPP v České Republice. Přináší také zkušenosti ze zahraničí a nové příležitosti a trendy ve vývoji spolupráce soukromého a veřejného sektoru.

Projekty PPP v sobě skrývají budoucnost spolupráce mezi orgány veřejné správy a podnikatelským sektorem za účelem zajištění financování, výstavby, obnovení, správy či údržby veřejné infrastruktury nebo poskytování veřejné služby.

Jiří Paroubek je přesvědčen, že projekty, kdy stát je partnerem a zákazníkem soukromého sektoru, od něhož nakupuje služby mají v České republice velký potenciál. Projekty PPP přináší reálné finanční úspory a lepší využití prostředků z veřejných rozpočtů. Jsou velkou budoucností, na jejich principu se dají vystavět nejen např. nemocnice, penziony pro důchodce, ale i dálnice a silnice. Pro soukromý sektor jsou možností, jak posílit ekonomiku. Státní sektor naopak získá kvalitní a odborné dodavatelé, kteří zajistí to, co mnohdy sám neumí.

„Projekty PPP vidím jako jeden z nejúčinnějších nástrojů pro podporu soukromého sektoru ze strany státu. Proto je potřeba se tímto tématem zabývat.“, uvedl Michal Pop z pořádající organizace B.I.D. services.

Konference Czech PPP FORUM 2009 bude řešit aktuální stav PPP projektů, jejich potenciál v období ekonomické recese a dopady. Nastíní doposud realizované projekty, jejich úspěchy a úskalí.
Kontakt:

Libuše Kameníčková
Manager konferencí
libuse.kamenickova@bids.cz
721775958
222781017


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 27. 5. 2009 10:05
Kategorie: Politika
Název zdroje: BID services s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
BID services s.r.o. se jako jedna z mála společností na českém trhu zaměřuje na pořádání výhradně expertních konferencí a odborných seminářů. Naše akce otevírají prostor k výměně informací a diskusi na nejvyšší úrovni mezi zástupci vybraných odvětví, státních organizací a soukromého sektoru. Velkou část našeho portfolia tvoří mezinárodní konference, jichž se účastní význační odborníci a vlivné osobnosti z celého světa.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.