Ještě letos alespoň pět sociálních automobilů potřebnýmpis | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Ještě letos alespoň pět sociálních automobilů potřebnýmpis


Praha 21. června 2011 – Společnost ATLANTIS MARSHAL, a.s. podporuje mobilitu potřebných. Do konce roku chce získat minimálně pět „sociálních automobilů“. Ty budou sloužit jako speciálně uzpůsobený dopravní prostředek zdravotně hendikepovaným dětem i dospělým. Pilotní projekt bude ještě letos realizován v Libereckém kraji. Poté se rozšíří i do dalších regionů.

Poté, co byly státní a jiné dotace seškrtány v průměru o 1/3, si stále více firem uvědomuje, jak je důležité pomáhat potřebným. Proto nyní vznikají různé iniciativy, které podporují kvalitu služeb určených znevýhodněným skupinám obyvatel. Tyto iniciativy se stávají součástí firemních kultur a jsou zahrnuty do tzv. CSR aktivit – neboli činností podporující sociální odpovědnost firem. Jedním z takových počinů je také „sociální automobil“, pomocí něhož si společnost ATLANTIS MARSHAL, a.s. slibuje, že umožní tělesně a mentálně hendikepovaným zlepšit jejich mobilitu. Pilotní projekt se pro tento rok připravuje v Libereckém kraji. Po jeho odzkoušení přijdou na řadu i jiné regiony.
Roman Minařík, ředitel společnosti ATLANTIS MARSHAL, a.s., která se zabývá maloplošnou reklamou a marketingovými službami, k projektu vysvětluje: „Čtyři speciálně uzpůsobená auta chceme věnovat organizacím pečujícím o tělesně hendikepované děti i dospělé v České Lípě, Semilech, Jablonci nad Nisou a Liberci. Páté auto získá přímo do užívání Dopravní podnik města Liberce a Jablonce nad Nisou.“ Provoz sociálního automobilu Dopravním podnikem bude organizován tak, že klient zavolá na dispečink, řidič přijede přímo ke klientovu bydlišti a odveze ho například k lékaři nebo na úřad. Za službu klient zaplatí symbolických 20 Kč.
Jak Minařík dále uvedl, na provozu sociálních automobilů se bude podílet hlavní organizátor projektu ATLANTIS MARSHAL, a.s. tím, že vůz zakoupí, nechá jej speciálně uzpůsobit pro potřeby hendikepovaných, bude hradit veškeré náklady spojené s provozem vozu a ročně přispěje 12.000 Kč na jeho běžný chod. Tělesně hendikepovaní budou mít ve voze k dispozici zvedací plošinu, madla a ližiny pro připoutání s vozíčkem. Vnější plocha vozu poslouží marketingovým účelům, budou na ní uvedeni sponzoři sociálních automobilů.
Projekt sociálních automobilů se nachází ve fázi realizace, což znamená, že obchodní zástupci společnosti ATLANTIS MARSHAL, a.s. oslovují firmy a nabízejí jim možnosti sponzorování. Společnost vyhlásila výběrové řízení na dodavatele vozů v Libereckém kraji. Do tendru se přihlásilo několik autosalonů, vítězem se stala firma Auto Koutek. V srpnu tak dojde ke slavnostnímu předání klíčů od 1. sociálního automobilu.
Kromě sociálních automobilů si dává společnost za cíl rozšířit své pobočky do více regionů. V hledáčku má franšízanty zejména na severní a jižní Moravě, jižních a západních Čechách. Do konce roku chce zprovoznit nejméně tři pobočky, které budou plně v rukách franšízantů, tedy samostatných podnikatelů, kteří za určitý poplatek budou provozovat reklamní a marketingové aktivity pod značkou ATLANTIS MARSHAL.
Kontakt:

Jana Heřmánková
PR specialista
jhermankova@profitsystem.cz
www.profitsystem.cz
7731 651 49


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 21. 6. 2011 10:25
Kategorie: Ekonomika
Název zdroje: PROFIT system franchise services s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Společnost PROFIT system franchise services s.r.o. je mezinárodní konzultační společnost, která se zabývá komplexím poradenstvím v oblasti franchisingu. Společnost již zpracovala přes 130 franchisových konceptů pro různé obory, včetně bankovních. Jako jediná konzultační společnost ve svém oboru v České republice poskytuje rovněž podporu v oblasti public relations, komunikace s médii a mediálního školení. Společnost také vyhledává vhodné kandidáty pro prodej franchisových licencí a je členem skupiny Profit system s mateřskou centrálou v Polsku a pobočkou na Ukrajině. Další informace jsou k dispozici na: www.profitsystem.cz.

Společnost PROFIT system franchise services s.r.o. provozuje odborný portál www.franchisingINFO.cz, který je jediným specializovaným portálem na franchising v ČR. Denně přináší články o podnikání pod cizí značkou, vyhledává franchisanty a nabízí zajímavé podnikatelské příležitosti. Portál je zdrojem informací i pro Slovenskou republiku, která zatím takto zaměřeným informačním portálem nedisponuje.

Společnost PROFIT system franchise services s.r.o. je řádným členem České asociace franchisingu.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.