Jediný most přes Želivku se konečně dočká opravy | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Jediný most přes Želivku se konečně dočká opravy


Ledeč n. Sázavou/Praha - Jediný most přes vodní nádrž Švihov bude po měsících omezeného průjezdu rekonstruován na jaře 2016. Most přes nádrž je jediný, který spojuje protější břehy. Denně po něm jezdí lidé z Ledečska a Světelska do práce. O jeho nevyhovujícím stavu se ví dlouho, kvůli špatnému stavu byla na mostě omezena nosnosti i tonáž, takže kamiony přes něj nesmí.

„Od loňského roku opakovaně upozorňujeme na kritický stav mostu a jednali jsme o něm i s představiteli Středočeského kraje. Je to jediná spojnice přes nádrž mezi Vysočinou a Středními Čechami, na které jsou doslova závislé životy desítky tisíc lidí,“ vysvětluje důležitost europoslanec Tomáš Zdechovský, který se společně se starosty z regionu dlouhodobě snaží upozorňovat na to, že obce v okolí nádrže zásobující pitnou vodou Prahu se potýkají s mnoha problémy.
Krajská správa a údržba silnic zahrnula rekonstrukci tohoto mostu do plánu akcí hrazených z národních zdrojů zpočátku letošního roku. Most se tak měl původně rekonstruovat už letošní léto. S ohledem ke komplikované majetkoprávní přípravě a problémech při výběru zhotovitele, nicméně bylo nezbytné projednat stavbu v oblasti ochrany vody.

Vodní nádrž rozdělila region na dvě části a most je důležitým spojníkem
Do řešení se vložil europoslanec a rodák z Kožlí Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). Výsledkem jednání na Středočeském kraji byl příslib, že rekonstrukce mostu bude ještě v letošním roce.
„Vzhledem ke skutečnosti, že se jedná o stavbu, která se bezprostředně dotýká největšího zdroje pitné vody v České republice, je ještě nezbytné projednání ochrany vody před samotným začátkem výstavby. Takové projednání představuje odsouhlasení protipovodňového a havarijního plánu a realizační dokumentace stavby příslušným orgánem ochrany životního prostředí,“ popisuje Zdeněk Dvořák z Krajské správy a údržby silnic Středočeského kraje s tím, že toto projednávání bude trvat několik měsíců.
S nastupující zimou a také přípravou dokumentace se proto rekonstrukce mostu připravuje na jaro 2016. Podle Tomáše Zdechovského je však velký úspěch, že se po mnoha letech podařilo docílit rekonstrukci mostu, která byla slibována již několik více jak deset let.








Kontakt:

Eva Fruhwirtová
mediální poradce
fruhwirtova@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420 737 103 866
+32 (0) 2 28 37


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 17. 11. 2015 10:50
Kategorie: Doprava
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský byl v roce 2014 zvolen za KDU-ČSL do Evropského parlamentu. Působí ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE), ve výboru pro rozpočtovou kontrolu (CONT) a v delegaci pro vztahy s Čínskou lidovou republikou.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.