Investice do hřebíků se společnosti Hašpl vyplatila | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Investice do hřebíků se společnosti Hašpl vyplatila


Velké Poříčí, 31. srpna 2011 – Investice ve výši 10 miliónů korun do nových technologií na výrobu páskovaných hřebíků pomohla akciové společnosti Hašpl vyrovnat výpadky ve stavební výrobě. Společnost loni vyrobila celkem 22 695 tun hřebíků a utržila více než půl miliardy.

Firma Hašpl sídlící ve Velkém Poříčí na Náchodsku patří k největší evropským výrobcům hřebíků. Loni dosáhla celkových tržeb 542 miliónů korun. 79 procent produkce exportovala do zemí EU, 19 procent prodala na tuzemském trhu a 2 procenta do ostatních zemí mimo EU.
„Na začátku roku jsme pořídili dva kolátory, stroje na páskování hřebíků, které se používají především při výrobě dřevěných palet. Páskované hřebíky se používají v pneumatickém nářadí a strojích. V tomto směru spolupracujeme s německou firmou BeA. Takto provedené hřebíky nám přinášejí vyšší přidanou hodnotu a odběratelům zase zvyšují produktivitu práce,“ uvedl předseda představenstva společnosti Karel Langr.
Podle jeho slov se podíl volně sypaných hřebíků snížil od začátku letošního roku z původních 70 procent na 52 procent z celkové produkce a proti tomu se zvýšila produkce hřebíků páskovaných. Rovněž se zvyšuje prodej hřebíků z korozivzdorných materiálů -nerezových, mosazných a zinkovaných hřebíků. „Nutí nás k tomu evropské normy, ale i samotní odběratelé. Loni jsme jen pozinkovaných hřebíků vyrobili 900 tun.
Na tuzemském trhu se v minulém i letošním roce projevuje útlum stavební výroby. „Tyto výpadky se nám z velké části úspěšně daří nahradit exportem. Zajímavým trhem se pro nás v současnosti stává Rumunsko. Zatímco v předchozích letech jsme tam vyváželi půl kamionu hřebíků měsíčně, tak v dubnu 2011 to již byly kamiony čtyři,“ upřesňuje obchodní ředitel společnosti Radek Shejbal.
Firma se základním kapitálem 50 miliónů zaměstnává 180 lidí a pro letošní rok plánuje udržet ziskové hospodaření a tržby alespoň na loňské úrovni. Od letošního roku se změnilo také vedení společnosti. Na místo předsedy představenstva byl jmenován dlouhodobý obchodní ředitel Karel Langr, který tak nahradil zakladatele firmy Václava Hašpla. Dalšími členy představenstva jsou obchodní ředitel Radek Shejbal a finanční ředitelka Jana Langrová.
Kontakt:

Ing. Martin Němec
PR manager
nemec@inprinthk.cz
www.inprinthk.cz
+420777870563


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 31. 8. 2011 11:21
Kategorie: Ekonomika
Název zdroje: IN PRINT HK public relations (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
PR agentura
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.