HP představilo novou iniciativu pro optimalizaci cloudové IT infrastruktury | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


HP představilo novou iniciativu pro optimalizaci cloudové IT infrastruktury


Partnerský program HP cílí na řízení bezpečnostních rizik a zjednodušení reportování u aplikací provozovaných v cloudu Praha, 8. března 2012 – Společnost HP dnes představila nový partnerský program HP Enterprise Security Cloud Connections zaměřený na usnadnění a urychlení přechodu organizací k technologiím bezpečné cloudové infrastruktury.

Zřejmě největší současnou překážkou pro masovější „přijetí“ cloud computingu je nedostatečná identifikace o přehled činností jednotlivých uživatelů. Organizace ale pro pokročilou optimalizaci své IT infrastruktury potřebují jednotný přehled o využívání cloudových zdrojů – včetně interních systémů či aplikací a služeb provozovaných externími poskytovateli cloudových řešení.
Tuto překážku odstraňuje program HP Enterprise Security Cloud Connections, díky němuž mohou partneři společnosti HP pomoci svým zákazníkům posoudit jednotlivé IT procesy a zhodnotit celopodniková rizika při současné automatizaci jejich správy a splnění bezpečnostních předpisů napříč tradičními i cloudovými prostředími.
Program umožňuje poskytovatelům cloudových řešení integrovat jednotlivé cloudové aplikace a infrastrukturu zákazníků prostřednictvím platformy HP Security Intelligence and Risk Management (SIRM). Tato platforma následně poskytne standardizovaný formát k publikování bezpečnostních rizik a přehledu systémových událostí získaných od poskytovatelů cloudových řešení, a zpřístupní tato data zákazníkům, partnerům či poskytovatelům systémových služeb.
Mezi prvními partnery, kteří se do nového programu HP zapojili, jsou mimo jiné společnosti Box, Inc. a Okta.
„Nedostatečná přehlednost u činností jednotlivých uživatelů je často hlavní překážkou, která brání podnikovým zákazníkům ve využívání cloudových aplikací a infrastruktury,“ řekl Jeff Scheel, viceprezident pro obchodní rozvoj divize HP Enterprise Security. „Díky spolupráci se spolehlivými partnery, jako jsou například společnosti Box či Okta, dokážeme nyní ještě lépe rozptýlit obavy organizací z přechodu do cloudového prostředí, založené na předsudcích ohledně jeho dostupnosti, kompatibility a zabezpečení.“
„Nejvyšší prioritou pro každého úspěšného IT manažera je vytvořit bezpečné IT prostředí, které je neustále dostupné a připravené podporovat obchodní plán i další růst,“ řekla Karen Appleton, viceprezidentka pro obchodní rozvoj společnosti Box, Inc. „Partnerský program HP Enterprise Security Cloud Connection nám umožňuje pracovat s jednotným pohledem na aktivity našich uživatelů včetně přídavných bezpečnostních kontrol obsahu sdíleného na naší platformě. Spolu s HP urychlujeme odezvu cloudových prostředí nové generace tím, že pomáháme podnikům po celém světě bezpečně sdílet jejich obsah a přistupovat k němu z jakéhokoli zařízení nebo umístění.“
„IT manažeři využívají řešení Okta pro centrální kontrolu způsobů, jakými uživatelé získávají přístup ke cloudovým aplikacím, a pro bezpečnou integraci těchto aplikací s jejich tradiční IT infrastrukturou,“ řekl Frederic Kerrest, viceprezident pro provozní záležitosti a spoluzakladatel společnosti Okta. „Díky integraci uživatelských dat s bezpečnostní platformou HP SIRM můžeme zákazníkům dodat komplexní přehled a možnost kontroly nad jejich uživateli, infrastrukturou i aplikacemi – a to jak v tradičních prostředích, tak i v cloudu.“
Snazší práce s daty z cloudu díky HP ArcSight
Partnerský program HP Enterprise Security Cloud Connections navazuje na HP ArcSight Common Event Format, otevřený standard, který zlepšuje provázanost informací z různorodých bezpečnostních a síťových zařízení či aplikací.
Nástroj HP ArcSight Cloud Connectors zachycuje a předává jednotlivé systémové události cloudových aplikací „nadřazené“ platformě HP ArcSight, která je dále třídí, ukládá a analyzuje. Díky tomu mohou zákazníci lépe identifikovat bezpečnostní hrozby či pokusy o porušení nebo zneužití podnikových bezpečnostních politik. Zákazníci rovněž mohou snadno a rychle přidat nové typy systémových událostí generovaných aplikacemi od poskytovatelů cloudových služeb do jejich stávajících bezpečnostních politik a reportů bez jakékoli změny zdrojového kódu.
Dostupnost
Nástroj HP ArcSight Cloud Connectors bude dostupný v nejbližší době a umožní zákazníkům přidávat systémové události třetích stran do jejich vlastní instalace HP ArcSight.
Další informace o možnostech přijetí do programu HP Cloud Connections lze získat prostřednictvím emailu cloudconnections@hp.com.
Platforma HP SIRM je klíčovou součástí řešení HP IT Performance Suite, které pomáhá organizacím a vládním institucím s přechodem na strategii Instant-On Enterprise. HP IT Performance Suite přináší komplexní sadu nástrojů pro správu IT prostředí, jeho automatizaci a přizpůsobení výkonu IT konkrétním cílům jednotlivých společností.
Více informací o produktech HP Enterprise Security je k dispozici na webu www.hpenterprisesecurity.com/.
O společnosti HP
HP vytváří nové příležitosti pro uplatnění technologií, které významně ovlivňují jednotlivce, firmy, státní správu a celou společnost. Portfolio největší technologické firmy světa, které zahrnuje špičkové produkty z oblasti tiskových řešení, osobní výpočetní techniky, softwaru, služeb a IT infrastruktury, je pečlivě vyvíjeno pro řešení problémů zákazníků. Více informací o společnosti HP (NYSE: HPQ) je k dispozici na webu www.hp.cz.
Poznámka pro novináře: Další novinky společnosti HP, včetně odkazů na RSS kanály, lze najít na webu www8.hp.com/cz/cs/hp-news/newsroom.html, případně www.hp.com/hpinfo/newsroom.


Copyright © 2012 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Zde uvedené informace podléhají změnám bez upozornění. Jediné záruky k produktům a službám HP jsou výslovně uvedeny v záručních prohlášeních, jež jsou dodávána s příslušnými produkty a službami. Žádné zde uvedené informace by neměly být považovány za další záruku. HP nezodpovídá za případné technické nebo redakční chyby nebo opomenutí.
Kontakt:

Ivan Lukáš
Senior Account Manager
ivan.lukas@virklis.cz
222 315 318


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 9. 3. 2012 16:30
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: agentura Virklis (ověřený zdroj [?])
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.