HP nabízí svým obchodním partnerům nové příležitosti v oblasti cloudu a poskytování služeb | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


HP nabízí svým obchodním partnerům nové příležitosti v oblasti cloudu a poskytování služeb


HP představilo rozšířené programy PartnerONE a ServiceONE Praha, 14. února 2012 – Společnost HP představila nové programy a řešení, která obchodním partnerům umožní zvýšit zisky z prodeje cloudových řešení a služeb, a zároveň usnadní jejich zákazníkům přechod na cloudové technologie.

Nové partnerské aktivity, představené v rámci konference HP 2012 Global Partner Conference, nyní nabízí v rámci specializovaných programů HP PartnerONE zaměřených na cloud a rozšířené nabídky HP ServiceONE vylepšení obchodních aktivit partnerů a urychlení poskytování cloudových služeb jejich zákazníkům.
Trh cloudových řešení by měl již v roce 2013 dosáhnout hodnoty 143 miliard dolarů,(1) což obchodním partnerům HP otevírá zcela nové obchodní možnosti. Podle nezávislého průzkumu společnosti HP požadují obchodní partneři univerzálnější cloudová řešení, která podporují větší množství softwaru i služeb a nabízejí širší možnosti vzájemné spolupráce jednotlivých aplikací pro maximální využití cloudových možností, a očekávají dostatečnou flexibilitu pro splnění různorodých obchodních modelů.(2)
„Pro maximální využití cloudových technologií a služeb HP potřebují obchodní partneři vysoce variabilní programy, které naplní potřeby jejich obchodních strategií,“ řekla Kirsten McCrabb, vicepresidentka pro Worldwide Channels Marketing v rámci divize HP Enterprise Servers, Storage and Networking. „Během loňského roku investovalo HP více než miliardu dolarů do vývoje nových programů, které pomohou partnerům HP v dalším růstu a rozšiřování obchodních příležitostí.“
Cloudové programy HP s více možnostmi
Nové programy HP vytvářejí další příležitosti pro obchodní partnery, aby svým zákazníkům mohli nabídnout špičková cloudová řešení prostřednictvím technologie HP hybrid delivery approach. Tyto programy podporují široké spektrum cloudových obchodních modelů a nabízejí přidanou hodnotu v podobě rozsáhlých odborných znalostí partnerů a analýz investic.
„Zákazníci chtějí mít možnost rychlé integrace cloudových technologií do svých IT strategií a po svých obchodních partnerech požadují odborné rady pro přizpůsobení konkrétním obchodním cílům,“ řekl Henry Fastert, vedoucí technolog společnosti SHI, partnera HP v Somersetu. „Partnerské programy společnosti HP a související portfolio služeb nám dovolily vybudovat vlastní obchodní model, díky němuž jsme se v krátké době stali lídrem v oblasti poskytování cloudových služeb a řešení našim klientům.“
Nové cloudové programy HP pro obchodní partnery mj. zahrnují:
— HP Cloud Builder Specialist, rozšíření programu HP PartnerONE pro partnery s odbornými znalostmi technologií HP, jako například HP CloudSystem. Tato nová specializace zahrnuje školicí programy zaměřené na cloudové infrastruktury pro stávající partnery, software a služby, stejně jako přístup do democenter HP Cloud Centers of Excellence rozmístěných ve více než 100 lokalitách u partnerů po celém světě.
— HP Interchange, sociální síť umožňující spolupráci obchodní ch partnerů při návrhu a nasazení cloudových technologií, aby dokázali poskytnout zákazníkům nejoptimálnější komplexní řešení. Pokud tedy obchodní partner hledá např. software splňující konkrétní požadavky zákazníků, může díky HP Interchange nalézt dalšího partnera s odpovídajícími softwarovými zkušenostmi.
Společnost HP nabízí rovněž nové finanční nabídky pro obchodní partnery, které zajistí úspěch při poskytování služeb HP CloudAgile. Obchodní partneři tak mohou rozšířit své cloudové portfolio a pokrýt více nových obchodních příležitostí, stejně jako se zúčastnit programu HP CloudAgile v pozici poskytovatelů služeb.
Podpora partnerů prostřednictvím HP ServiceONE
Rozšířen byl také program HP ServiceONE – přibyla v něm podpora služeb z oblasti datových úložišť, která kvalifikovaným partnerům umožňuje zařadit do svých obchodních aktivit i tento rychle se rozvíjející tržní sektor a zvýšit jejich konkurenceschopnost. Služba HP ServiceONE Partner Support for HP Storage nabízí kvalifikovaným partnerům možnost prodávat jejich vlastní služby kryté podporou HP.
HP ServiceONE je jediným partnerským programem v oboru se třemi možnostmi zapojení, což umožňuje partnerům rozšířit jejich portfolio služeb a pokrýt více obchodních příležitostí. Partneři mohou prodávat nebo poskytovat služby HP svým zákazníkům včetně servisní podpory HP, případně nabízet značkové partnerské služby se zajištěným přístupem k prvotřídní podpoře HP.
Služby HP Packaged Consulting
Novinkou jsou i služby HP Packaged Consulting Services obsahující nabídku odborných konzultací pro zákazníky HP partnerů bez nutnosti investic do specializovaného týmu zaměstnanců. Pokrývají oblast cloudu, sítí i úložišť a umožňují nalézt nejvýhodnější služby pro urychlení obchodního růstu zákazníků.
Cena a dostupnost
Obchodní partneři společnosti HP se mohou účastnit školení a dalších souvisejících aktivit, které budou součástí celosvětového program HP PartnerONE Cloud Builder Specialist, od prvního listopadu letošního roku.
Prostředí HP Interchange bude poprvé demonstrováno v dalším průběhu HP Global Partner Conference, během roku 2012 pak proběhne ještě několik jeho dílčích vylepšení.
Služba HP ServiceONE Partner Support bude nejprve dostupná vybraným obchodním partnerům HP během letošního března, později v průběhu letošního roku pak celosvětově.
HP Packaged Consulting Services jsou již celosvětově dostupné a jejich ceny začínají na ceně 2 000 amerických dolarů.(3)
O společnosti HP
HP vytváří nové příležitosti pro uplatnění technologií, které významně ovlivňují jednotlivce, firmy, státní správu a celou společnost. Portfolio největší technologické firmy světa, které zahrnuje špičkové produkty z oblasti tiskových řešení, osobní výpočetní techniky, softwaru, služeb a IT infrastruktury, je pečlivě vyvíjeno pro řešení problémů zákazníků. Více informací o společnosti HP (NYSE: HPQ) je k dispozici na webu www.hp.cz.
(1) Na základě interní analýzy společnosti HP.
(2) Výzkum HP „Reseller Cloud Strategies”, 10. ledna 2012.
(3) Doporučená cena na území USA. Aktuální cena na lokálním trhu se může lišit.

Poznámka pro novináře: Další novinky společnosti HP, včetně odkazů na RSS kanály, lze najít na webu www8.hp.com/cz/cs/hp-news/newsroom.html, případně www.hp.com/hpinfo/newsroom.

Copyright © 2012 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Zde uvedené informace podléhají změnám bez upozornění. Jediné záruky k produktům a službám HP jsou výslovně uvedeny v záručních prohlášeních, jež jsou dodávána s příslušnými produkty a službami. Žádné zde uvedené informace by neměly být považovány za další záruku. HP nezodpovídá za případné technické nebo redakční chyby nebo opomenutí.
Kontakt:

Ivan Lukáš
ivan.lukas@virklis.cz
222 315 318


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 23. 2. 2012 14:15
Kategorie: Informační technologie
Název zdroje: agentura Virklis (ověřený zdroj [?])
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.