Holcim i v krizovém roce utržil téměř dvě miliardy | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Holcim i v krizovém roce utržil téměř dvě miliardy


Jako rok dvojí krize charakterizuje v nedávno zveřejněné výroční zprávě Patrick Stapfer, předseda představenstva akciové společnosti Holcim Česko, hospodaření předního českého výrobce cementu, trasportbetonu a kameniva. I přes pokračující útlum stavební výroby poklesl obrat společnosti oproti předchozímu roku pouze o zhruba jedno procento při tržbách přes 1,96 miliardy korun.

„Rok 2010 lze bez nadsázky nazvat rokem dvojí krize, alespoň z pohledu stavebního průmyslu. K ekonomickému útlumu, který nás provázel už v roce předešlém, se připojily také škrty v kapitolách státního rozpočtu určených na infrastrukturu a veřejné investice obecně. Očekávali jsme, že po méně úspěšném roce 2009 se odrazíme ode dna, ale naše očekávání se nepotvrdila,“ uvádí, mimo jiné, Patrick Stapfer.

„V době recese se nám podařilo, především díky navýšení prodeje kameniva, udržet přiměřený zisk a dostát všem závazkům k našim partnerům. Mimo obchodního úsilí jsme pokračovali v naplňování filozofie udržitelného rozvoje podnikání,“ doplňuje obchodní ředitel společnosti Zdeněk Kadlec.

„V odhadech pro letošní rok jsme velmi opatrní, stavební trh zatím nekopíruje celkovou hospodářskou situaci, která se zdá být na dobré cestě. Bereme proto v úvahu i prognózy dalšího možného útlumu stavebního byznysu na českém trhu,“ dodává Kadlec.

Holcim Česká republika, a.s., je stoprocentní dceřinou společností Holcim Ltd. se sídlem ve švýcarském Curychu. Její tuzemské sídlo je v Prachovnicích na Chrudimsku, kde provozuje cementárnu. V současné době zaměstnává kolem 380 pracovníků ve dvou desítkách provozoven po celé republice, jedná se především o betonárky, pískovny a lom na kamenivo.

Celosvětově působí Holcim Ltd. ve více než 70 zemích světa; za loňský rok celá skupina zaznamenala růst čistého konsolidovaného prodeje o 2,5 % na 22 miliard švýcarských franků. Podle prognózy mateřské firmy se letos zlepší situace v Severní i Latinské Americe, Asii i Pacifiku, útlum na trhu společnost prognózuje jen v Africe a na Středním Východě.
Kontakt:

Ing. Martin Němec
PR manager
nemec@inprinthk.cz
www.inprinthk.cz
+420777870563


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 20. 6. 2011 12:19
Kategorie: Ekonomika
Název zdroje: IN PRINT HK public relations (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
PR agentura
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.