Hlasujte pro otrokovického zachránce | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Hlasujte pro otrokovického zachránce


V únoru minulého roku zachránil pan Petr Beran z Otrokovic život malému chlapci, když jej vynesl z hořícího bytu. Za tento čin jej Rada města Otrokovice nominovala na Cenu Salvator. Nyní o jejím udělení rozhoduje veřejnost v internetovém hlasování. Podpořte Petra Berana a hlasujte pro něj na http://www.cenasalvator.cz/hlasovani/.

Hlasovací období odstartovalo 14. února a obyvatelé celé České republiky mohou svým hlasem rozhodnout o vítězi v kategorii Občan. Tuto jedinečnou možnost mají do 28. 2. 2011. Vítěz bude oceněn společně s hrdiny z dalších kategorií na Galavečeru, který se uskuteční 16. března. „Letos jsme obdrželi 48 nominací napříč všemi kategoriemi, a proto rozhodování nebylo vůbec snadné. Byla zde celá řada mimořádných činů a emotivních příběhů. Komise se ovšem své úlohy zhostila výborně. Díky ní již známe tři kandidáty na vítěze v každé kategorii,“ řekla tisková mluvčí projektu Eva Strakošová.
Odborná komise vybrala Petra Berana jako kandidáta na vítěze v kategorii Občan za následující čin:
„Pan Beran po příchodu z noční směny ucítil podivný zápach a následně přes rozvodovou šachtu uslyšel dětský hlas volající o pomoc. Zachránce na nic nečekal a okamžitě vyběhl do vyššího patra, které bylo již celé zadýmené. V kouři vyhledal dveře bytu, z něhož kouř vycházel. Ty byly zamčené a chlapec nemohl najít klíče. Petr Beran násilím dveře vyrazil a chlapce, který byl v šoku, z hořícího a zakouřeného bytu zachránil. Ihned poté zavolal hasiče.“
Oceňte hrdinský čin petra Berana, který se svou odvahou a obětavostí zasadil o záchranu malého chlapce. Hlasujte pro něj na http://www.cenasalvator.cz/hlasovani/.
Kontakt:

Mgr. Lenka Krupková
tisková mluvčí města Otrokovice
lenka.krupkova@muotrokovice.cz
723606758
577680449


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 16. 2. 2011 16:57
Kategorie: Ostatní
Název zdroje: Město Otrokovice (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Město Otrokovice leží v západní části Zlínského kraje, na rozhraní tří regionů: Valašska, Slovácka a Hané - a tak se i v povaze našich obyvatel snoubí hanácká rozvážnost s valašsky tvrdou pracovitostí a slováckým temperamentem. Naše město vzniklo spojením někdejších samostatných obcí Otrokovice a Kvítkovice.

Otrokovice jsou moderním průmyslovým sídlem, jehož rozvoj byl založen ve třicátých letech 20. století výstavbou Baťových závodů a dynamiku nabral v sedmdesátých letech minulého století v souvislosti s otevřením nové pneumatikárny. V současné době je město Otrokovice se svými téměř 19 tisíci obyvateli šestým největším městem Zlínského kraje a je centrem mikroregionu zahrnujícího obce s celkovým počtem téměř 35 000 obyvatel. Svou polohou na důležitých silničních a železničních tazích jsou Otrokovice vstupní branou Zlínského kraje.

Občan města i jeho návštěvník tady najde příjemné místo k bydlení a práci, ale také k rekreaci, sportu a zábavě, místo s širokou nabídkou vzdělávacích možností a služeb.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.