GENTLEMEN SINGERS ZAVÍTAJÍ DO IRSKA | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


GENTLEMEN SINGERS ZAVÍTAJÍ DO IRSKA


Prestižního pozvání se dostalo Vokálnímu souboru Gentlemen Singers po jeho loňském dvojitém vítězství v kategorii vokálních souborů ve španělské Tolose. Kromě uznání hudebních kritiků si vysloužil hostování na irském festivalu Cork International Choral Festival, kam odlétá začátkem května.

Není bez zajímavosti, že pro účastníky tohoto několikadenního festivalu je na programu vystoupení tří exkluzivních hostů. Anglických King´s Singers, kteří jsou jakousi „modlou“ pro soubory z různých koutů světa, jediného profesionálního irského souboru National Chamber Choir of Ireland a právě královéhradeckých Gentlemen Singers. V jejich podání zazní premiérový program s názvem „Vokální evokace“, kdy během jedné hodiny představí v North Cathedral v Corku současnou duchovní hudbu, kterou členové souboru nahráli před měsícem na jejich nejnovější CD s názvem „Contemplatio Caeli“. Stejný program složený z duchovních skladeb Francise Poulenca, Arvo Pärta, Jana Jiráska ad. zopakují i na jejich druhém koncertu v Irsku v městečku Dingle v rámci tamějšího festivalu Féile Na Bealtaine. O měsíc později pak bude soubor hostem na opačném konci Evropy, konkrétně v italském Milánu a Legnanu v rámci mezinárodního festivalu La Fabbrica del Canto.

Irský tisk napsal:
http://www.irishexaminer.com/features/a-tale-of-two-cathedrals-191138.html

Odkaz na stránky festivalu:
http://www.corkchoral.ie/index.php/events-2012/gala-concerts/evocations-the-gentlemen-singers.html

Nahrávky souboru dostupné na iTunes:
http://itunes.apple.com/cz/artist/vocal-ensemble-gentlemen-singers/id494056592

Fotografie souboru stahujte zde:
https://picasaweb.google.com/GS.tisk/GentlemenSingersOficiLnFoto?authkey=Gv1sRgCNeNz9nQmb7hbQ&feat=embedwebsiteKontakt:

Richard Uhlíř
předseda výkonného výboru OS Gentlemen Singers
uhlir@gentlemensingers.cz
www.gentlemensingers.cz
+420776736602


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 14. 5. 2012 13:23
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Vokální soubor Gentlemen Singers (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Vokální soubor GENTLEMEN SINGERS se sídlem v Hradci Králové byl založen v roce 2003 a během své krátké historie se zařadil k nejvýznamnějším českým hudebním uskupením známým a žádaným u nás i v zahraničí. V současné době soubor vystupuje ve složení: Jakub Kubín (kontratenor), Martin Ptáček (tenor), Lukáš Merkl (tenor), Radek Mach (tenor), Aleš Malý (baryton), Martin Struna (baryton), Richard Uhlíř (bas) a Václav Kovář (bas).

Repertoár souboru zahrnuje období od gregoriánského chorálu, až po úpravy moderních populárních melodií, přičemž nejvýznamnější část tvoří vokální tvorba 19. a 20. století, lidové písně z Čech, Moravy, Slovenska a současné skladby často zkomponované nebo upravené přímo pro Gentlemen Singers skladateli, s nimiž soubor úzce spolupracuje (např. Jan Vičar, Jaroslav Krček, Jan Jirásek, Stephen Hatfield či Mark van Platen).Informace o činnosti společnosti/instituce, odvětví, ve kterém se pohybuje apod.

Gentlemen Singers pravidelně hostují na významných festivalech a natáčí hudební pořady pro rozhlas i televizi. Od svého vzniku v roce 2003 absolvovali téměř 400 koncertů na čtyřech kontinentech (např. Německo, Francie, Španělsko, Nizozemí, Estonsko, Albánie, Rusko, Jižní Korea, Tunisko či USA). Kromě koncertní činnosti Gentlemen Singers ve spolupráci s Filharmonií Hradec Králové pravidelně pořádají abonentní cyklus Komorní večery s Gentlemen Singers, ve kterém se již představily takové soubory jako Ensemble Amarcord (Německo), Banchieri Singers (Maďarsko), Voces8 (Anglie), Talla (Finsko) či Close Harmony Friends (Slovensko), a také se organizačně podílejí na chodu Sborových slavností – Czech Choir Festival – Hradec Králové, které se zařadily k největším sborovým přehlídkám v České republice.

Mezi poslední úspěchy Gentlemen Singers patří dvě 1. místa v kategoriích „duchovní a světská hudba“ z prestižního soutěžního festivalu profesionálních vokálních souborů Tolosa Choral Contest (2011) ve Španělsku a 1. místo v kategorii „populární hudba“ z Busan Choral Festival & Competition (2010) v Jižní Koreji. Velmi kladně bylo ohodnoceno také pět nahrávek souboru s názvy CANTO ERGO SUM (Zpívám, tedy jsem), Gentlemen Singers LIVE, IN EUROPAM NATUS EST (V Evropě narozen jest), JUST ONE WORLD a The Beatles Retrospection.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.