Gentlemen Singers křtí dnes nové CD | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Gentlemen Singers křtí dnes nové CD


Dle ohlasů a recenzí křtí dnes Vokální soubor Gentlemen Singers svou nejúspěšnější nahrávku. Křest proběhne od 18:00 hodin v Českém muzeu hudby.

Před necelým půlrokem vydal Vokální soubor Gentlemen Singers své nejnovější CD s názvem Contemplatio Caeli, avšak jeho oficiální křest proběhne až dnes, a to konkrétně v prostorách Českého muzea hudby v Praze. Nahrávka je zaměřena na duchovní a capella hudbu skladatelů posledních dvou staletí. Právě s tímto repertoárem letos sklízí Gentlemen Singers nejeden úspěch. Např. irský tisk při srovnání jejich letošního vystoupení s dalšími hosty prestižního irského festivalu Cork International Choral Festival, světově proslulými King's Singers, doslova uvedl: "...krása, dynamická kontrola a hlasová rezonance českých Gentlemen Singers byla dokonce lepší než u King's Singers". Na veleúspěšné působení souboru navázalo i jejich CD Contemplatio Caeli, když v zářijovém čísle nejsledovanějšího českého periodika zaměřeného na klasickou hudbu - měsíčníku Harmonie - dosáhlo nejvyššího možného ocenění "Tip Harmonie". Samotný křest proběhne tedy 23. října v 18:00 v Českém muzeu hudby, jednou ze „sudiček“ bude např. současný český skladatel Jan Jirásek, jehož mše Missa Propria je centrem této nové nahrávky.Kontakt:

Richard Uhlíř
předseda výkonného výboru OS Gentlemen Singers
uhlir@gentlemensingers.cz
www.gentlemensingers.cz
+420776736602


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 23. 10. 2012 13:12
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Vokální soubor Gentlemen Singers (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Vokální soubor GENTLEMEN SINGERS se sídlem v Hradci Králové byl založen v roce 2003 a během své krátké historie se zařadil k nejvýznamnějším českým hudebním uskupením známým a žádaným u nás i v zahraničí. V současné době soubor vystupuje ve složení: Jakub Kubín (kontratenor), Martin Ptáček (tenor), Lukáš Merkl (tenor), Radek Mach (tenor), Aleš Malý (baryton), Martin Struna (baryton), Richard Uhlíř (bas) a Václav Kovář (bas).
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.