Finanční zapojení zaměstnanců do jazykové výuky motivuje | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Finanční zapojení zaměstnanců do jazykové výuky motivuje


Jazykové kurzy se po loňském útlumu opět vrací do popředí zájmů českých firem. Při výběru jazykové agentury však společnosti pečlivěji dohlíží na to, zda je výuka pro zaměstnance skutečným přínosem. Po počátečním nadšení totiž často dochází ke strmému poklesu studentovy motivace, což vede k nízké účasti v placených kurzech.

Zajímavé řešení poklesu motivace nabízí jazykové školy, které zaměstnavatelům doporučují finanční účast zaměstnanců na nákladech vynaložených na jazykovou výuku. „Jasně se tak vytřídí studenti, kteří o cizí jazyky opravdu stojí. Ti jsou ochotní do svého vzdělání investovat a za svoje peníze očekávají pokrok v podobě vzrůstající jazykové úrovně. Takové studenty je radost učit. Zaměstnavatel má navíc jistotu, že zaměstnanci nechodí do kurzů jen proto, že jsou zadarmo.“ vysvětluje Petr Pasek z jazykové školy Slůně – svět jazyků (www.slune.cz).

„Jako optimální výši finanční spoluúčasti na výuce vidím 20 - 30% z celkových nákladů. V případě kurzu, který probíhá 90 minut jednou týdně, hradí zaměstnanec ze svého přibližně 500 korun měsíčně.“ doplňuje Lucie Vlková z jazykové školy Alka Language Specialists (www.alka-ls.cz).

Pokud z nějakého důvodu není v možnostech zaměstnance na výuku přispívat nebo to povaha práce vylučuje, existují i jiné možnosti, jak zajistit efektivní vynakládání prostředků. Jazykové agentury často nabízí průběžné testování studentů, kde se studentův pokrok projeví resp. neprojeví. Finanční účast je proto možné zavést až poté, kdy motivace studenta začne klesat a výsledky se přestávají dostavovat.
Kontakt:

Ing. Stanislav Kašpar
marketing a obchod
stanislav.kaspar@slune.cz
725 550 727
59 59 570 59


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 23. 3. 2011 9:58
Kategorie: Studium a vzdělání
Název zdroje: Slůně - svět jazyků, s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Slůně – svět jazyků poskytuje od roku 1998 široké spektrum jazykových služeb soukromé a podnikové klientele a státní správě v celé ČR i v zahraničí. Síť poboček je strategicky rozmístěna v největších městech ČR – v Ostravě, Brně, Praze a Plzni.

Roční obrat společnosti dosáhl v roce 2009 výše 27,5 milionu Kč, přičemž 70 % obratu připadá na jazykovou výuku a 30 % na překladatelské a tlumočnické služby. Slůně je podle tohoto ukazatele 9. největší jazykovou školou v České republice.

Dynamiku společnosti potvrzují získaná ocenění, sponzoring dobročinných a společenských akcí a členství v prestižních jazykových institucích.

V roce 2008 získalo Slůně – svět jazyků ocenění Firma roku 2008 v Moravskoslezském kraji. V tomtéž roce udělila Česká marketingová společnost Slůněti ocenění v kategorii Marketingově řízená firma v regionu. Slůně – svět jazyků je také pravidelným sponzorem sdružení Linka bezpečí a podporuje růst zájmu o dárcovství krve. Kvalitu jazykových služeb garantuje členství v Asociaci jazykových škol a agentur České republiky a členství v Asociaci českých překladatelských agentur.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.