Festival chutí Jižního Tyrolska 2011 | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Festival chutí Jižního Tyrolska 2011


Jihotyrolská kuchyně je plná těch nejkvalitnějších produktů, z nichž tu dokážou vykouzlit na plotně opravdu chutná jídla. Jižní Tyrolsko si totiž vzalo to nejlepší z rakouské a italské kuchyně, přičemž výsledkem je lahodná kombinace chutí. A právě kvalitu a chuť místních produktů oslavuje Festival chutí Jižního Tyrolska.

Festival chutí Jižního Tyrolska se uskuteční od 2. do 5. června 2011 v hlavním jihotyrolském městě Bolzanu. Poprvé v historii bude oslava všech jihotyrolských produktů s pečetí kvality probíhat na jednom místě. Oslavovány budou tyto produkty: víno, jablka, mléko, špek, chléb a pečivo, zelenina, jahody a třešně, jablečný džus, čerstvé plátky jablek a sušeného ovoce, med, grappa, bylinky a koření, a nově v tomto roce také hovězí maso. Po čtyři dny se bude v Bolzanu slavit, ochutnávat a nakupovat!

Hlavní program doplní skvělá zábava, jejíž součástí budou koncerty, kuchařské show a zajímavý program pro děti. Rozhodně se tu nebudete nudit. Během festivalového víkendu budou mít návštěvníci možnost nakouknout do pozadí výroby jihotyrolských produktů a dozví se něco o historii a tradičních metodách zpracování produktů.

Speciálními hosty budou kuchaři ocenění hvězdou Michelin - Herbert Hintner z Restaurant zur Rose (Eppan), Anna Matscher z Restaurant zum Löwen (Tiesens) a Karl Baumgartner z Restaurant Schöneck (Pfalzen) - kteří budou hlavními aktéry kuchařské show pro návštěvníky festivalu. Hlavní hvězdou bude jihotyrolský kuchař Roland Trettl, který vaří ve slavné restauraci Hangar 7 v Salzburku.

Souběžně s festivalem proběhne v Bolzanu i velká tradiční vinařská akce Bozner Weinkost & International Gewürztraminer Symposium. Jihotyrolská vína patří k těm nejlepším v celé Itálii, tak proč je náležitě neoslavit na speciální akci. Akce je určena všem znalcům a milovníkům vína, kde budou moci ochutnat ta nejlepší vína a dozví se novinky ze světa regionálních vinařství.Kontakt:

Martina Vepřková
Zastoupení Jižního Tyrolska v ČR
martina@trimedar.cz
www.suedtirol.info
233339980


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 13. 5. 2011 10:46
Kategorie: Cestování
Název zdroje: Trimedar s.r.o. (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Zastoupení Jižního Tyrolska v ČR
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.