Farnost Budyně nad Ohří štědrým darem podpořila výstavbu neratovického kostela | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Farnost Budyně nad Ohří štědrým darem podpořila výstavbu neratovického kostela


Neratovice – Nadace neratovického komunitního centra, která vznikla na podzim loňského roku a která zastřešuje i výstavbu neratovického kostela, získala štědrý dar. Farnost Budyně nad Ohří věnovala nadaci jeden ze svých pozemků. Část nemovitého majetku, které Nadace spravuje, bude zhodnocena ve prospěch realizace projektu.

Neratovice jsou známé jako „město bez kostela“ a místní farnost dlouhodobě usiluje o jeho výstavbu. Díky snaze a píli místních farníků vznikl projekt multifunkčního centra, jehož součástí bude, kromě kostela zasvěceného Nejsvětější Trojici a fary, také sál, klubovny, hřiště a park. Centrum by se mělo stát místem konání kulturních a společenských akcí.

Projekt takového rozsahu je finančně nákladný a Nadace neratovického komunitního centra soustavně pracuje na získávání prostředků. Díky štědrosti farnosti Budyně nad Ohří je výstavba komunitního centra o kus blíž realitě.

Dar farnost věnuje díky vzájemnému bratrství

Vzájemné bratrství a solidarita jsou základní prvky vztahů mezi farnostmi. Přestože je farností mnoho, církev je jen jedna a cíl je společný, zprostředkování vztahu s Bohem, posilování duchovní a lidské stránky člověka a vzájemná konkrétní pomoc dovnitř i na ven v široké komunitě města a okolních obcí. Farnost Budyně svůj kostel má, ta neratovická si jej musí vybudovat. I díky tomuto daru to bude možné a farnosti Budyně nad Ohří tak patří od neratovických farníků velký dík za jejich velkorysou pomoc. „Děkujeme, že se Vaším prostřednictvím zase dějí zázraky,“ vzkazuje Marek Matocha, který je členem správní rady nadace.

„Zpráva o darování pozemku, který umožní posunout projekt neratovického kostela, mě velice potěšila. Projektu pomáhám už léta a jsem nadšený, že se díky daru farnosti Budyně přiblížil ke své realizaci. Farnosti Budyně opravdu ze srdce děkuji za jejich štědrost,“ uvedl europoslanec a dlouholetý podporovatel výstavby neratovického kostela Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

Neratovičtí pomáhají i Ukrajině

Do Nadace neratovického komunitního centra převedla samozřejmě některé své nemovitosti i farnost Neratovice, aby stavbu kostela umožnila. Kromě pozemků se jedná také o dvě budovy. Představitelé Nadace se shodli, že v této mimořádné době je možno volit mimořádná řešení, takže bytové prostory dočasně nabídnou k ubytování uprchlíků z Ukrajiny. „Do přípravy objektů se zapojila celá farnost a já mám z této naší sounáležitosti velkou radost,“ komentuje Peter Kováč, neratovický farář a zároveň předseda správní rady Nadace.

Pro stavbu kostela pak budou kromě zhodnocování nemovitostí zásadní také příspěvky od dárců. Ti mohou nadaci podpořit prostřednictvím formuláře na webu: https://kostelneratovice.cz/.Kontakt:

Adam Baštinec
tiskový mluvčí
bastinec@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420608347423


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 21. 4. 2022 11:57
Kategorie: Kultura
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) je místopředsedou výboru Evropského parlamentu pro rozpočtovou kontrolu (CONT) a členem výboru pro zaměstnanost a sociální věci (EMPL).

Dále působí také ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE), zvláštním výboru pro zahraniční vměšování do všech demokratických procesů v Evropské unii, včetně dezinformací (INGE) a v delegacích pro vztahy EU s Japonskem (D-JP) a státy jižní Asie (DSAS).
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.