Fakultní nemocnice v Hradci Králové má jako první v ČR multioborové vzdělávací centrum Aesculap Akademie | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Fakultní nemocnice v Hradci Králové má jako první v ČR multioborové vzdělávací centrum Aesculap Akademie


Hradec Králové, 29. října 2008 - Ještě do nedávna museli lékaři kvůli praktickým odborným kurzům Aesculap Akademie jezdit do zahraničí. Ale ode 16. října už budou jejich kroky směřovat do Hradce Králové, kde ve Fakultní nemocnici proběhlo slavnostní otevření nového vzdělávacího centra Aesculap Akademie společnosti B. Braun Medical.

Vzdělávací centrum bude využívat pro praktickou výuku jak královéhradecká nemocnice, tak Aesculap Akademie. Ta zde bude organizovat kurzy celoživotního vzdělávání lékařů, sester a dalšího ošetřovatelského personálu nejen z královéhradeckého kraje, ale z celé České republiky i zahraničí. Vzdělávací centrum bude také sloužit k výchově budoucích lékařů, studentů Lékařské fakulty UK v Hradci Králové a zároveň k předatestační přípravě mladých lékařů.

Páteří a míchou vzdělávacího centra jsou nově zrekonstruované prostory s kapacitou 25 míst, které budou sloužit zejména k praktické výuce. Tato „suchá laboratoř“ je vybavena unikátními zdravotnickými trenažéry, jako je např. fantom lidského hrudníku a břicha. Zde budou mít mladí lékaři možnost získat praktické zkušenosti a dovednosti v ovládání laparoskopických instrumentů a technik. Pro tyto účely se nejčastěji využívají vepřové orgány umístěné uvnitř fantomu, které jsou svou stavbou nejpodobnější lidským. „Právě tento způsob výchovy a výuky vnáší zcela nový pohled do kvalitní přípravy zdravotníků na samotnou práci s pacientem. Kupříkladu chirurg, než poprvé provede laparoskopickou operaci žlučníku u pacienta, musí tuto operaci nejprve zvládnout na trenažéru, což zcela jistě ocení zejména naší pacienti,“ vysvětluje význam vzdělávacího centra přednosta chirurgické kliniky doc. MUDr. Alexander Ferko, CSc. Pro zdravotní sestry jsou připraveny kurzy dezinfekce a hygieny, péče o chirurgické nástroje, péče o rány či periferní žilní kanylace.

PharmDr. Jiří Lukeš, ředitel společnosti B. Braun, pod kterou Aesculap Akademie spadá, k otevření střediska říká: „Toto vzdělávací centrum je významným milníkem v procesu celoživotního vzdělávání českých lékařů a zdravotnických pracovníků. Jsem rád, že jsme mohli být první, kdo v České republice podobné výukové centrum vybudoval. Ročně si zde zvýší svou kvalifikaci a odborné znalosti stovky zdravotníků.“

„Aesculap Akademii jsme si vybrali na základě jejích prokazatelných a dlouhodobých mezinárodních zkušeností a úspěchů na poli vzdělávání zdravotnického personálu,“ dodává doc. MUDr. Alexander Ferko, CSc.

O Aesculap Akademii:
Aesculap akademie již od svého vzniku v roce 1995 dbá na vzdělávání lékařů, sester a dalšího pomocného zdravotnického personálu po celém světě a napomáhá globální mezioborové komunikaci ve zdravotnictví. Vzdělávací centrum v Hradci Králové je vůbec prvním takovým centrem v České republice s unikátní multioborovou náplní praktických kurzů. V současné době působí Aesculap Akademie v 30 zemích světa na všech kontinentech. Jejich síť a kontakty na nejlepší odborná pracoviště po celém světě jí dovoluje šířit mezi různými pracovišti nejnovější myšlenky, zkušenosti a metody v oblasti zdravotnictví.

O Fakultní nemocnici Hradec Králové:
Fakultní nemocnice v Hradci Králové náleží k největším zdravotnickým zařízením nejen ve východních Čechách, ale i v České republice. Na 23 klinikách s více než 1500 lůžky je ročně hospitalizováno přes 40 tisíc pacientů, z nichž kolem 40 % je operováno. Na chirurgické klinice, která patří k největším v České republice, se provede zhruba 5 000 operačních výkonů v celkové anestézii a ošetří zhruba 60 000 ambulantních pacientů. Jsou zde prováděny nejsložitější chirurgické výkony a díky používaným technologiím v oblasti diagnostiky, léčby i léčebnými výsledky snese FN Hradec Králové srovnání s obdobnými nemocnicemi v Evropě.

O společnosti B. Braun Medical:
B. Braun Medical s.r.o. vznikla v roce 1993 jako dceřiná společnost předního výrobce zdravotnických produktů, koncernu B. Braun Melsungen AG. Více než 160letá historie spolu s neustálým vývojem, výzkumem a vnímavostí k nejnovějším vědeckým poznatkům dělá ze skupiny B. Braun jednoho z nejstarších a současně i nejkompetentnějších světových dodavatelů zdravotnického materiálu.

Společnost B. Braun Medical dodává na český zdravotnický trh špičkové výrobky a ucelená řešení určená pro nemocnice, ambulantní lékařské praxe, lékárny, ošetřovatelství a domácí zdravotní péči. Produktové spektrum zahrnuje více než třicet tisíc výrobků, sahá od infúzních pump a příslušenství pro infúzní terapii, produktů pro intenzivní medicínu a anesteziologii přes elitní chirurgické nástroje Aesculap, kontejnerové a sterilizační systémy, šicí materiály, kyčelní a kolenní endoprotézy, motorové systémy, vaskulární systémy, programy péče o rány či programy dezinfekce a hygieny až po zařízení pro mimotělní ošetření krve.

Vedle své obchodní a výrobní činnosti se B. Braun Medical s.r.o. prostřednictvím Aesculap Akademie věnuje vzdělávání zdravotníků a poskytuje široké spektrum konzultačních a servisních služeb. Intenzivně také spolupracuje s lékařskými a sesterskými odbornými spolky.
Kontakt:

Jaroslav Beznoska
Account Executive
jaroslav.beznoska@colin.cz
739 479 368
283 890 139


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 2

Vydáno: 29. 10. 2008 16:42
Kategorie: Zdraví a zdravotnictví
Název zdroje: CoLin (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
CoLin je česká společnost zaměřená na poskytování kompletního portfolia komunikačních služeb s důrazem na služby public relations. Pohybujeme se zejména v oblasti informačních a telekomunikačních technologií a příbuzných oborů, kde si CoLin vybudoval významné postavení díky úspěšné spolupráci s nejlépe hodnocenými společnostmi na trhu.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.