Evropský parlament začal používat antigenní testy | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Evropský parlament začal používat antigenní testy


Brusel – Evropský parlament v Bruselu začal využívat antigenní rychlotesty pro testování účastníků trialogů. Výsledky jsou poskytovány většinou během pouhých 15 minut. Snahou Evropského parlamentu je tak znovu otevřít své brány, zároveň ale maximálně vyloučit možnosti nákazy během jednání.

„Antigenní testy jsou rychlé a předsedkyně Evropské komise opakovaně doporučila jejich používání. Výsledek je do hodiny s přesností 97 %,“ vysvětluje europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), který opakovaně upozorňoval i českou vládu na jejich využití a velmi dobré zkušenosti tam, kde jsou používány.

Po bleskovém zavedení distančního hlasování a využívání moderních technologií při všech typech jednání, tak jde Parlament dál příkladem a pokračuje v postupném otevírání a obnovení svého normálního provozu.

„Ty testy jsou levné a je jednoduché provádět je pravidelně. Přál bych si proto, aby se česká vláda inspirovala a začala je využívat také. Zabránilo by to zbytečným plošným restrikcím a pomohlo rychleji obnovit českou ekonomiku,“ uzavírá Zdechovský.Více informací:

https://www.hiberniamedical.ie/rapid-antigen-tests/

https://twitter.com/TomasZdechovsky/status/1334076076239228929?s=20


Kontakt:

Jitka Fialová
tisková mluvčí, PR manažer
fialova@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420777022156
+32 (0) 2 28 37


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 3. 12. 2020 20:08
Kategorie: Veřejná správa
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský byl v roce 2019 podruhé zvolen za KDU-ČSL do Evropského parlamentu. Je místopředsedou výboru pro zaměstnanost a sociální věci (EMPL), koordinátorem Evropské lidové strany ve výboru pro rozpočtovou kulturu (CONT), a dále působí ještě ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE).
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.