Europoslanec Zdechovský úspěšně absolvoval vojenský výcvik ve Vyškově | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Europoslanec Zdechovský úspěšně absolvoval vojenský výcvik ve Vyškově


STÁHNOUT vojín Zdechovský.jpg (maximální velikost 0,5 MB)

Hradec Králové, Vyškov – Europoslanec a místopředseda KDU-ČSL Tomáš Zdechovský (40) vyměnil pohodlí kanceláře za vojenský dril na cvičišti a ve Vyškově úspěšně absolvoval vojenský výcvik pro aktivní zálohy. V činnosti pro armádu hodlá pokračovat na královéhradeckém krajském vojenském velitelství, kde by do budoucna chtěl pomáhat s náborem nových lidí a s jejich přípravou.

„Ke vstupu do aktivních záloh jsem se rozhodoval několik let. Velkou motivací pro mě bylo, že jsme měli v rodině tři legionáře, kteří se zapojili v roce 1918 do bojů s Maďary a v roce 1938 byli připraveni jít bránit Československo. V armádě byl i můj otec a strýc,“ objasňuje Zdechovský (KDU-ČSL), pro nějž je účast v Aktivních zálohách symbolem zdravého vlastenectví a úcty k hodnotám.

Zdechovský a další vojíni v průběhu 3 týdnů v režimu 24/7 museli zvládnout například různé překážkové běhy nebo známou „dráhu bojovníka“, která se běhá při soutěži Army run. Nešlo ale jen o tvrdý výcvik v terénu. Vojíni aspirující na aktivní zálohu museli projít i zdravovědou, topografií, anebo výcvikem, jak správně zacházet s mnohými zbraněmi.

Sebepoznání a pokora

„Trénink byl skutečně náročný, bylo to hodně o vlastním odhodlání, výdrži i pokoře. Upřímně ale všem doporučuji, aby si to zkusili. Je to skvělá cesta k sebepoznání, ke zlepšení fyzické kondice i získání nadhledu k mnoha historickým a aktuálním tématům,“ dodává Zdechovský, který během přípravy a výcviku zhubl 14 kg. Kurz absolvoval v utajeném režimu, kdy ostatní účastníci výcviku ani lektoři nevěděli, že se výcviku účastní také europoslanec.

Aktivní záloha je součástí zálohy ozbrojených sil České republiky a je jednou z forem dobrovolného převzetí výkonu branné povinnosti v době míru. V současné době eviduje česká armáda v aktivních zálohách podle mluvčího ministerstva obrany Jana Pejška 3300 lidí. Do roku 2025 ale plánuje mít ve svých řadách přes 5 800 vycvičených aktivních záložníků.Více informací:
- https://www.zdechovsky.eu/aktuality/europoslanec-zdechovsky-podpori-rady-aktivnich-zaloh
- http://www.aktivnizaloha.army.cz/vize-az
- https://twitter.com/TomasZdechovsky/status/1269334504684085251?s=20
- další fotky a odkazy: https://www.zdechovsky.eu/aktuality/europoslanec-zdechovsky-uspesne-absolvoval-vojensky-vycvik-ve-vyskove

Kontakt:

Jitka Fialová
tisková mluvčí, PR manažer
fialova@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420777022156
+32 (0) 2 28 37


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 10. 6. 2020 11:27
Kategorie: Veřejná správa
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský byl v roce 2019 podruhé zvolen za KDU-ČSL do Evropského parlamentu. Je místopředsedou výboru pro zaměstnanost a sociální věci (EMPL), koordinátorem Evropské lidové strany ve výboru pro rozpočtovou kulturu (CONT), a dále působí ještě ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE).
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.