Europoslanec Zdechovský se stal členem zahraničního výboru EP a povede parlamentní delegaci pro Střední Asii | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Europoslanec Zdechovský se stal členem zahraničního výboru EP a povede parlamentní delegaci pro Střední Asii


Brusel – Europoslanec Tomáš Zdechovský nově usedne jako jediný český zástupce ve vlivném zahraničním výboru Evropského parlamentu (AFET). Stal se tak historicky prvním evropským poslancem za KDU-ČSL, který získal křeslo v tomto výboru. Vedle toho nově povede parlamentní delegaci pro země Střední Asie, kam patří Kazachstán, Uzbekistán, Kyrgyzstán, Tádžikistán a Turkmenistán.

Mezi vlivné a známé členy výboru patří například předseda David MaCallister a Radoslaw Sikorski (oba EPP), Tonino Picula (S&D) či Reinhard Bütikofer (Zelení). „Mám obrovskou radost, že jsem dostal příležitost stát se plnohodnotným členem zahraničního výboru, který patří z mého pohledu k těm nejdůležitějším v Evropském parlamentu. Geopolitická situace je velmi turbulentní a já věřím, že svými zkušenostmi napomůžu ke zkvalitnění vztahů se třetími zeměmi,“ říká Zdechovský.

Nově také povede delegaci pro státy Střední Asie. „Oficiálně mě potvrdí do funkce na nejbližším setkání parlamentní delegace. Země Střední Asie jsou stále pod velkým vlivem Ruska, ze kterého se však chtějí vymanit. Zkvalitnění vztahů může přispět k lepší spolupráci s Evropskou unií, ze které mohou těžit obě strany,“ zmiňuje Zdechovský, jenž chce být v nové funkci velmi aktivní.

Jeho přesun do zahraničního výboru kvituje i předseda Evropské lidové strany Mannfred Weber. „S ohledem na mezinárodní situaci vítá Evropská lidová strana příchod Tomáše Zdechovského do zahraničního výboru. Věřím, že jeho zkušenosti v oblastech bezpečnosti a kontroly evropského rozpočtu budou velmi cenné. Naše frakce ve výboru posílí,“ uvádí Weber, jenž je podle nedávno zveřejněného žebříčku serveru eumatrix.eu nejvlivnějším zástupcem v Evropském parlamentu.Kontakt:

Adam Baštinec
tiskový mluvčí
bastinec@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420608347423


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 2

Vydáno: 13. 5. 2023 10:24
Kategorie: Politika
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) je místopředsedou výboru Evropského parlamentu pro rozpočtovou kontrolu (CONT) a členem výboru pro zaměstnanost a sociální věci (EMPL).

Dále působí také ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE), zvláštním výboru pro zahraniční vměšování do všech demokratických procesů v Evropské unii, včetně dezinformací (INGE) a v delegacích pro vztahy EU s Japonskem (D-JP) a státy jižní Asie (DSAS).
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.