Europoslanec Zdechovský s řeporyjským starostou Novotným chtějí ovládnout Trikolóru. Je čas dostat hnutí do sněmovny, hlásají | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Europoslanec Zdechovský s řeporyjským starostou Novotným chtějí ovládnout Trikolóru. Je čas dostat hnutí do sněmovny, hlásají


STÁHNOUT Zdechovsky_Novotny_Trikolora.jpg (maximální velikost 0,5 MB)

Praha - Po nedávném oznámení odchodu Václava Klause mladší z pozice předsedy hnutí Trikolóra se nad dalším fungováním politického subjektu vznášel otazník. Ne však na dlouho, šest měsíců před parlamentními volbami se do boje o předsednický post překvapivě hlásí europoslanec Tomáš Zdechovský. Za prvního místopředsedu hnutí chce vyvrhela ODS Pavla Novotného.

„Když jsem se dozvěděl o rezignaci Václava Klause ml. z pozice předsedy hnutí, zavolal jsem Pavlovi Novotnému, úspěšnému starostovi Řeporyjí, a nadhodil mu bláznivou myšlenku dostat se do čela Trikolóry, která teď postrádá významnější osobnosti. Pavel se toho chytnul a už jsme na tom začali pracovat,“ přibližuje první momenty Zdechovský, který kvůli ambici stát se předsedou Trikolóry opouští KDU-ČSL, v jejímž čele je Marian Jurečka.

„Marian udělal pro stranu obrovský kus práce a stále ji ohromně posouvá. Tam jsem bohužel neviděl možnost, jak se v nejbližších letech dostat do čela strany. Navíc mě štve, že je strana příliš demokratická a o podstatných věcech se dlouho diskutuje,“ poodhaluje zákulisí vedení strany Zdechovský s tím, že jako místopředseda lidovců měl jeho hlas stejnou váhu jako hlas ostatních.

Přihláška do Trikolóry podepsána

První krok oba významní politici už splnili, v pondělí odpoledne podepsali přihlášku do hnutí. Bez toho by nemohli kandidovat do vedení Trikolóry. Nyní musí počkat na posouzení žádosti. Jak ale oba doufají, schválení by nemělo trvat příliš dlouho. „Není na co čekat, volby jsou za rohem a nás čeká obrovský kus práce,“ komentuje nečekaný tah na politické šachovnici milovník této královské hry Novotný. Ten minulý týden ohlásil odchod z milované ODS. Podle jeho slov bylo důvodem to, že mu strana nedala ani šanci zabojovat o poslanecký mandát v říjnových volbách.

Politická budoucnost Pavla Novotného je tak rázem jasnější. „Nyní to můžu konečně naplno říct. Chci se stát významnou součástí strany, kde budu mít výrazný vliv na její další směřování. Autoritářský styl, který předseda Klaus nastolil, mi je blízký. Tímto směrem chceme s Tomášem sebevědomě vést také Trikolóru,“ oznamuje Novotný, jenž by se chtěl stát 1. místopředsedou hnutí a lídrem pro volby v Praze.

Dokážeme přitáhnout voliče

Předvolební průzkumy hnutí zatím nepřejí. Podle posledních zveřejněných průzkumů se Trikolóra pohybuje na hranici kolem 2 %, pro vstup do sněmovny je přitom zapotřebí získat alespoň 5 %. „Víme, jak dostat Trikolóru do sněmovny. Chceme se zaměřit především na voliče SPD, nabídnout jim ještě tvrdší program v otázkách migrace, vystoupení z Evropské unie, NATO, WHO, OSN nebo V4,“ vyjmenovává ve stručnosti Zdechovský s tím, že zahraniční politika by měla být v souladu s Čínou a Ruskem.

Podle Novotného jim k tomu budou stačit laciná a jednoduchá hesla. „Cílem je vystrašit občany migranty, kteří sice v České republice nejsou a ani se sem houfně nehrnou, ale u SPD to funguje, tak by mohlo i u nás. Chceme v tom být ještě tvrdší,“ přiznává Novotný, podle kterého budou také trvat na tom, aby nepřizpůsobiví občané nedostali od státu už ani korunu. „To jsou problémy, které náš stát pálí, na to je potřeba se zaměřit,“ doplňuje.

Oba politici si uvědomují, že politických stran, které chtějí získat sněmovní mandáty, je hodně. „Doufáme, že se dostaneme na úkor komunistů, kteří už nemají naší zemi co nabídnout. Vždyť ani odebrání 10 miliard Armádě ČR nedokázali uhájit. Nemají už sílu. My ji ale máme, jsme mladí, sebevědomí a máme tah na branku,“ dodává na závěr Zdechovský.Kontakt:

Adam Baštinec
tiskový mluvčí
bastinec@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420608347423


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 1. 4. 2021 7:10
Kategorie: Politika
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský byl v roce 2019 podruhé zvolen za KDU-ČSL do Evropského parlamentu. Je místopředsedou výboru pro zaměstnanost a sociální věci (EMPL), koordinátorem Evropské lidové strany ve výboru pro rozpočtovou kulturu (CONT), a dále působí ještě ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE).
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.