Europoslanec Zdechovský předsedá nové skupině přátelství EP-Maledivy | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Europoslanec Zdechovský předsedá nové skupině přátelství EP-Maledivy


Skupina přátelství EP-Maledivy dnes uspořádala své první zasedání v Evropském parlamentu u příležitosti návštěvy tajemníka zahraničních věcí Malediv Abdula Gafoora Mohameda v Bruselu. V čele nové parlamentní skupiny bude europoslanec Tomáš Zdechovský, dlouholetý zastánce demokratické transformace Malediv.

"Diplomatické vztahy Malediv a EU právě vstoupily do nové fáze. Maledivané, kteří se od nynějška mohou spolehnout na podporu naší skupiny přátelství v Evropském parlamentu, získali tímto jistotu, že prohlubování spolupráce mezi Evropským parlamentem a Maledivami bude pokračovat,“ řekl Tomáš Zdechovský.

"Jsem vděčný europoslanci Tomáši Zdechovskému za další iniciativu, která pomůže lidem na Maledivách. Stálá skupina přátelství v Evropském parlamentu usnadní výměnu informací a diskusi o vývoji v naší zemi. Víme, že se můžeme spolehnout na podporu Tomáše Zdechovského a dalších členů skupiny v tom, že se Maledivy stanou životaschopným partnerem EU,“ dodal ministr zahraničí Ghafoor Mohamed.

Tomáš Zdechovský obdržel v červnu státní vyznamenání Malediv za dlouhodobou podporu lidských práv a demokracie na tomto jihoasijském ostrově. Zdechovský pomáhá opozici v jejím úspěšném boji proti předchozímu autoritářskému režimu.Kontakt:

Adam Baštinec
tiskový mluvčí
bastinec@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420608347423


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 9. 9. 2021 14:31
Kategorie: Politika
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský byl v roce 2019 podruhé zvolen za KDU-ČSL do Evropského parlamentu. Je místopředsedou výboru pro zaměstnanost a sociální věci (EMPL), koordinátorem Evropské lidové strany ve výboru pro rozpočtovou kulturu (CONT), a dále působí ještě ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE).
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.