Europoslanec Zdechovský pokračuje ve svém angažmá v norské kauze | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Europoslanec Zdechovský pokračuje ve svém angažmá v norské kauze


Praha – Poslanec Evropského parlamentu Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) obdržel výsledky šetření mapujícího postoje české veřejnosti ke kauze dětí Evy Michalákové.

Průzkum provedla agentura Focus, podle jejichž zjištění kauzu zaznamenaly necelé dvě třetiny dotázaných, přičemž mezi jednotlivými segmenty ve společnosti nebyly zaznamenány významné rozdíly.

Veřejnost je rozdělená
„Bylo zjištěno, že odlišnosti v postojích napříč jednotlivými skupinami ve společnosti nejsou příliš veliké,“ vysvětluje lidovecký europoslanec s tím, že relativně vyrovnané je i rozložení názorů na to, jak by měl český stát postupovat v této kauze. Konkrétně udává následující čísla:
„24 % respondentů je toho názoru, že stát by zde měl podniknout více a dalších 29 % považuje kroky státu za dostatečné. Na druhé straně si pouze 5 % dotázaných myslí, že Česko by se v této věci mělo angažovat méně a 12 % tvrdí, že zasahovat by se nemělo vůbec. Zbývající necelá třetina dotázaných občanů nemá jednoznačný názor.“

Informovat a bořit mýty
„Pozitivní je, že podíl těch, kteří nechtějí žádné zasahování českého státu či menší angažovanost, není příliš vysoký. Nicméně zatím většina lidí říká, že nevidí potřebu dále stupňovat tlak na Norsko,“ říká Zdechovský, podle něhož vyplývá z výsledků šetření jediné.
„Považuji za naprosto nezbytné i nadále informovat veřejnost o kauze Evy Michalákové a celém norském systému, aby se předcházelo různým mýtům. Je také důležité, zdůrazňovat fakt, že se nejedná se o jediný izolovaný případ, ale o systémové pochybení, jak o tom svědčí i početné demonstrace postižených rodičů z konce května, které se uskutečnily v několika evropských městech. Obětí z řad dětí i rodičů jsou tisíce,“ dodává europoslanec.
Europoslanci Tomáši Zdechovskému se první podklady týkající se tohoto případu dostaly těsně po jeho zvolení. V kauze Evy Michalákové se aktivně angažuje od listopadu loňského roku spolu s europoslancem Petrem Machem a českou poslankyní Jitkou Chalánkovou.








Kontakt:

Eva Fruhwirtová
mediální poradce
fruhwirtova@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420 737 103 866
+32 (0) 2 28 37


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 7. 7. 2015 7:44
Kategorie: Zahraniční
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský byl v roce 2014 zvolen za KDU-ČSL do Evropského parlamentu. Působí ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE), ve výboru pro rozpočtovou kontrolu (CONT) a v delegaci pro vztahy s Čínskou lidovou republikou.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.