Europoslanec kritizuje Norsko za šikanu české matky | Tiskovky.info

servis pro novináře


Přihlásit | Registrace
Vytisknout Vytisknout

Tisková zpráva


Europoslanec kritizuje Norsko za šikanu české matky


Brusel/Praha - Na fotkách facebookových profilů pěstounů dětí Evy Michalákové byly veřejně publikovány fotky jejich synů. Biologická matka Denise a Davida si však své vlastní syny nemůže vyfotit ani schůzce. Europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), který dlouhodobě tento případ sleduje, pokazuje na další prvky šikany českého občana ze strany norských úřadů.

„Barnevernet neustále opakuje dokola, že dělá vše pro to, aby ochránil soukromí dětí a jejich dobro. Nejen, že je paradoxní odejmutí dětí matce, které nebylo prokázáno žádné provinění, ještě víc je absurdní to, že rodina Evy Michalákové žijící v České republice je připravena a ochotna se o kluky postarat, přesto to stále není norskými úřady umožněno, a ještě ke všemu dochází k jednoznačné šikaně, když si matka nemůže své syny ani vyfotit,“ popisuje rozhořčeně europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL).

Jednání Barnevernetu připomíná Orwellův román 1984
„Trochu mně to celé připomnělo Orwellovo 1984, kde ministerstvo pravdy bylo ve skutečnosti původcem lží, ministerstvo lásky mělo na svědomí nenávist a zásluhou ministerstva hojnosti žila většina lidí v chudobě a nedostatku,“ popisuje paralelu Zdechovský a dodává, že Barnevernet by měl konečně přiznat, že došlo k pochybení.
Norský úřad Barnevernet, který se zabývá ochranou dětí, dokonce zveřejnil reklamu s kovbojem, který s lasem nad hlavou chytá zvěř. V této reklamě na volná pracovní místa bylo napsáno: Hledáte zábavu a vzrušení?“ „Pokud si poskládáme všechny fakta a informace, výsledek je jednoznačný – norský systém na ochranu dětí je zvrácený,“ uzavírá Zdechovský.
Ročně je v Norsku odebráno z rodin několik tisíc dětí. Z toho u více jak poloviny jsou důvody přinejmenším velmi nejasné.
Kontakt:

Eva Fruhwirtová
mediální poradce
fruhwirtova@zdechovsky.eu
www.zdechovsky.eu
+420 737 103 866
+32 (0) 2 28 37


Vstoupit do diskuse >> | Počet příspěvků: 0

Vydáno: 24. 2. 2015 7:34
Kategorie: Politika
Název zdroje: Tomáš Zdechovský, europoslanec (ověřený zdroj [?])
Popis zdroje:
Tomáš Zdechovský byl v roce 2014 zvolen za KDU-ČSL do Evropského parlamentu. Působí ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE), ve výboru pro rozpočtovou kontrolu (CONT) a v delegaci pro vztahy s Čínskou lidovou republikou.
PR

Distribucezpráv

>>
Vytvoříme za vás tiskovou zprávu a distribujeme ji 2000 novinářům.
news

Jsemnovinář

Novinářům poskytujeme pouze kvalitní a ověřené informace.
 i 

Jsemnávštěvník

>>
Přečtěte si jedinečné zprávy z první ruky dříve než ostatní.